Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Instytut Zarządzania Transportem
Zakład Nauk Ekonomicznych i Społecznych
ul. H. Pobożnego 11
nr tel. 91 48 09 + nr tel. wew.

Pracownicy Zakładu Nauk Ekonomicznych i Społecznych:

Imię i nazwisko

starszy technik

314

666

Główne kierunki i zakres badań pracowników Zakładu Nauk Ekonomicznych i Społecznych:

• Małe średnie przedsiębiorstwa transportu samochodowego na europejskim rynku usług transportowych. Relacje transport środowisko oraz wpływ transportu na życie człowieka. Dostępność do rynku usług transportowych.
  • Aspekty ekonomiczne i prawno-instytucjonalne oraz technologiczne systemu transportu w aspekcie makroekonomicznym. Gospodarka globalna oraz teoria ekonomii. Zarządzanie i zarządzanie strategiczne.
  • Ekonomika transportu. Programy rozwoju transportu. Transport samochodowy na rynkach transportowych UE. Problematyka ładunków powrotnych.
  • Poprawa efektywności transportu śródlądowego dzięki zastosowaniu systemu zharmonizowanych usług informacji rzecznej (RIS). Dostosowanie polskich standardów do wymogów Unii Europejskiej – międzynarodowe przesyłanie danych w żegludze śródlądowej.

Publikacje naukowe pracowników Zakładu Nauk Ekonomicznych i Społecznych: