Wydział Nawigacyjny

Do 11.12.2017 zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do zgłaszania się  na wyjazdy na praktyki lądowe realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2017/2018 (styczeń - październik 2018).   W praktykach ERASMUS+ mogą również brać udział osoby, które kończą już studia (wyjazd już jako absolwent w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od ukończenia studiów) ale muszą się zgłosić jeszcze jako studenci.  Zastanawiasz się jak wygląda praktyka ERASMUS+ i czy warto w niej uczestniczyć? Poznaj relacje studentów Akademii Morskiej w Szczecinie i przekonaj się czy polecają taki wyjazd. 

Praktyka  związana jest z dziedziną, którą studiujesz. Może ona być integralną część programu Twoich studiów (praktyka obowiązkowa), lub  umożliwić Ci zdobycie dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa). Możesz też wyjechać na praktykę jako absolwent (ale zgłosić musisz się jeszcze jako student).

Praktyka  będzie realizowana w firmie lub instytucji z Twojej branży w dowolnym kraju programu (lista krajów do których możesz wyjechać znajduje się na drugiej stronie ulotki).  Minimalna długość praktyki to 2 miesięcy a maksymalnie możesz wyjechać nawet na 12 miesięcy (choć dofinansowane otrzymasz i tak jedynie na okres 6 miesięcy). Taki wyjazd to niepowtarzalna szansa na  naukę zawodu, języka obcego w praktyce oraz poznanie nowego, ciekawego kraju.

WARTO WIEDZIEĆ

INFORMACJE OGÓLNE O WYJAZDACH ERASMUS+ 
STAWKI STYPENDIÓW ERASMUS+  i POWER
JAK DŁUGO TRWA PRAKTYKA ERASMUS+
DOKĄD MOGĘ WYJECHAĆ NA PRAKTYKĘ? (zasięg geograficzny ERASMUS+)
GDZIE MOGĘ ODBYĆ PRAKTYKĘ (rodzaj instytucji przyjmującej)
JAK ZNALEŹĆ PRAKTYKĘ ERASMUS+
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Masz więcej pytań? Odwiedź stronę www.erasmusplus.am.szczecin.pl  lub biuro Koordynatora Uczelnianego ERASMUS+ (Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej pok. 102 email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 91 480 93 45)