Wychodząc naprzeciw potrzebom materialnym studentów, Akademia Morska w Szczecinie utworzyła własny fundusz stypendialny, którego środki mogą być przeznaczone m.in. na wsparcie dla wyróżniających się studentów, dla studentów wyjeżdzających za granicę oraz dla studentów pochodzenia polskiego mieszkających na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw.

Rodzaje stypendiów w ramach funduszu:
  1. ERASMUS AM” - stypendium przyznawane jest studentom i doktorantom zakwalifikowanym na wymianę studencką lub praktykę studencką realizowaną w ramach programu ERASMUS.
  2. EUROPA” - stypendium przyznawane jest osobom wyjeżdzającym na staż zagraniczny realizowany w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego lub w ramach programu ERASMUS.
  3. KOPERNIK” - stypendium przyznawane jest za wybitne indywidualne osiągnięcia studenta lub doktoranta, wysoką aktywność w działalności na rzecz społeczności akademickiej Uczelni lub działalność promującą Akademię Morską w Szczecinie.
  4. POMOST” - stypendium przyznawane jest osobom posiadającym obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka, biegle władającym językiem polskim oraz mieszkającym na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw.
W celu przekazania pieniędzy na Własny Fundusz Stypendialny, należy dokonać wpłaty na wskazane poniżej wyodrębnione konto bankowe Uczelni:

Nr konta: 56 1240 3927 1111 0010 5160 8276
Tytuł przelewu: ERASMUS AM, EUROPA, KOPERNIK lub POMOST (w zależności od rodzaju stypendium, który Darczyńca chce wesprzeć)
Dane instytucji: Akademia Morska w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 1-2, 70-500 Szczecin

Darczyńcy, którzy pragną aby ich logo lub nazwa zostały umieszczone m.in. na stronie internetowej Uczelni, w podziękowaniach dla Darczyńców umieszczanych w prasie oraz na innych materiałach dotyczących Własnego funduszu Stypendialnego, proszeni są o kontakt z Magdaleną Markiewicz (tel. 91 48 09 345, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

SPONSORZY FUNDUSZU