Biblioteka Główna Akademii Morskiej jest placówką ogólnouczelnianą o charakterze dydaktycznym, naukowym i usługowym. Biblioteka powstała w wyniku połączenia zbiorów Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego i Państwowej Szkoły Morskiej, a właściwa jej działalność rozpoczęła się w 1969 roku po utworzeniu Wyższej Szkoły Morskiej. Podstawę zbiorów stanowią książki, czasopisma i zbiory specjalne związane z profilem uczelni oraz z potrzebami środowiska regionu w zakresie ogólnie pojętej problematyki morskiej.

przejdź do strony
Ośrodek położony na skraju Parku Zdrojowego w terenie zapewniającym doskonałe miejsce do wypoczynku około 350 m od morza. Prowadzimy całoroczną działalność wypoczynkowo-szkoleniową

Dom Pracy Twórczej dysponuje nowoczesnymi i wygodnymi pokojami gościnnymi, salami wykładowymi, dobrze wyposażonym  barem i jest położony w bardzo cichej i spokojnej okolicy.  Mieści się on w Świnoujściu,  około 350 m od plaży, praktycznie w środku parku. Ośrodek jest ośrodkiem otwartym, co oznacza, że jest on dostępny dla wszystkich chętnych przez cały rok.
Zapraszamy do organizowania u nas wypoczynku, konferencji i spotkań koleżeńskich.
więcej ...

Istotnym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego jest program oferowany wszystkim studentom przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, który zapewnia dobre warunki do uprawiania sportu w sekcjach sportowych i rekreacyjnych.
Obiekt miesci się w Szczecinie przy ul. Starzynskiego 9a, na terenie osiedla akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie.
Jedną z większych zalet pływalni jest wyjątkowo wydajny i pewny system uzdatniania wody - poprzez naświetlanie promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu można mieć pewność co do czystości wody i bezpieczeństwa kąpieli.
Szkoła umożliwia młodzieży uzyskanie w krótkim czasie (około dwóch lat), dyplomów oficerskich i zawodu umożliwiającego pracę na statkach na całym świecie. Jest przeznaczona dla młodzieży, która ukończyła liceum lub technikum (z maturą lub bez).