Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniu dzisiejszym odbyło się nasze pierwsze po wakacjach spotkanie . Frekwencja dopisała.

Przybyła nowa twarz kol. Heniek Hofman , przybyli dawno nie widziani koledzy Krystek Klimasiński i Jasiu Zwierzykowski.

Omówiono tematy, które się przez wakacje nagromadziły:

1/ Inauguracja roku akademickiego AM 2016/2016.
Tradycyjnie inauguracja każdego nowego roku akademickiego rozpoczyna się apelem przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym. W tym roku apel odbędzie się dnia 30 września /piątek/ o godzinie 1800. Nasze Stowarzyszenie tradycyjnie uczestniczy w apelu z pocztem sztandarowym i wiązanką kwiatów.
Dnia 01.10.2026. o godzinie 1100 odbędzie się na Wałach Chrobrego uroczysta inauguracja roku akademickiego. Podczas inauguracji pięciu członków naszego Stowarzyszenia kol.kol. Zdzisław Drożdż, Marian Kosmowski, Stanisław Szulwiński, Feliks Trzciński, Kazimierz Wilk zostaną odznaczeni Honorową Odznaką Zasłużony Pracownik Morza.
Wszystkich kolegów proszę o przybycie w mundurach.

2/ W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie zarządu z nowym Rektorem Akademii Morskiej.

3/ Padła propozycja , aby wzorem Stowarzyszenia Absolwentów PSM postawić przy wejściu Nr 2 do dawnej naszej PSRM kamień z tablicą upamiętniający istnienie w tym gmachu szkół SRM, PSRM, PSM i WSM. Wstępną zgodę uzyskaliśmy od Rektora K.Ż.W. Stanisława Gucmy.
Pozostaje do rozwiązania kwestia napisu na tablicy. Uzgodniono, że każdy z członków po powrocie ze spotkania i przemyśleniach wyśle swoją propozycję, pamiętając o ograniczonej powierzchni tablicy.
Całkowity koszt realizacji jeszcze nie jest znany – gdy tylko będę miał konkretne koszty poinformuję kolegów. Ponieważ nie mamy za dużo kasy, zebrani zgodzili się w razie potrzeby dopłacić po 100 złociszy od członka.
Ponieważ do inauguracji nie wyrobimy, zebrani zgodzili się , aby uroczystość odsłonięcia odbyła się w późniejszym terminie w uzgodnieniu z AM.

4/ Prośba – kto z kolegów robił zdjęcia z pogrzebu Jurka Bohowicza proszę o przesłanie na adres Śledziołapów aby móc stworzyć relację na naszej stronie.

5/ Następne spotkanie odbędzie się dnia 3-go października.

Spotkanie prowadził i relację sporządził

Wasz Prezes
Anatol Magdziak

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana przez Microsoft

Należy użyć nowszej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę