Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Spotkanie otworzył i prowadził Wasz Prezes . To było ostatnie nasze spotkanie przed przerwą wakacyjną. Frekwencja jak zwykle dopisała.

Głównym tematem spotkania były obchody 70-ciolecia szkolnictwa morskiego w Szczecinie. Dla nas głównym punktem programu był akt odsłony tablicy pamiątkowej, informującej o powstaniu w 1962 r Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie – kontynuatorki szkolnictwa morskiego w Szczecinie. W następnych latach SRM-ka ulegała przemianom na PSRM, PSM, WSM i w obecną Akademię Morską. Tablica została ufundowana przez członków Stowarzyszenia Absolwentów Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.

Tablica została umieszczona w holu głównym Akademii Morskiej, a aktu odsłony dokonali Minister Gospodarki Morskiej, Rektor Akademii Morskiej, kapitan kapitanów KŻW Aleksander Walczak oraz Wasz Prezes KŻW Anatol Magdziak.

Serdeczne podziękowania wszystkim kolegom zaangażowanym w proces przygotowania do imprezy, czyszczenia tablic na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza. Szczególne podziękowania dla kolegów KŻW Zbigniewa Ferlasa za przygotowanie prezentacji i prowadzenie uroczystości i KŻW Kazimierza Wilka za wkład pracy w prowadzenie naszej kroniki na Facebooku. Prezentacja jest umieszczona na naszej stronie.

Ponieważ pozostało nam tylko 4 nasze znaczki i 2 piersiówki zebrani zaakceptowali wykonanie 50 szt. znaczków i 30 szt. Piersiówek.

Z powodu naszej 70-tej rocznicy, obecności floty NATO – 40 jednostek w Szczecinie w dniach 31.05.-04.06. oraz zlotu żaglowców w sierpniu – dni morza w tym roku nie odbędą się.

Następne spotkanie dnia 04.09.2017.

Przyjemnych wakacji i dużo słonka.

Relację sporządził Wasz Prezes
Anatol Magdziak.

PS.
Kto z kolegów posiada Kurier Szczeciński z dnia 05.06. proszę o przesłanie mailem lub faksem artykułów dotyczących naszej uroczystości w celu zawieszenia na naszej stronie.

Pozdrowienia
Anatol

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę