Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

To było niezwykłe spotkanie z kilku powodów. Frekwencja niezwykle dopisał, to było nasze ostatnie spotkanie w tym roku, oraz obfitowało w miłe niespodzianki.

Na samym początku spotkała mnie osobiście miła niespodzianka. Otrzymałem od kolegi Zbyszka Niciaka w imieniu całej społeczności Śledziołapów miły upominek – kompas aby dalej mnie prowadził w słusznym kierunku , lunetę abym mógł oglądać i podglądać oraz lupę aby dobrze widzieć ciekawe rzeczy w pięknej drewnianej szkatule z wygrawerowanymi podziękowaniami , a do tego list z podziękowaniami podpisany przez wszystkich Śledziołapów.

Kontynuując miłe chwile w imieniu społeczności Śledziołapów wręczyłem koleżance Eli Trzeciak – Zawadzkiej wazon z wygrawerowanymi podziękowaniami od kolegów za ofiarną, wieloletnią i trudną pracę skarbnika naszego stowarzyszenia. Do wazonu włożony był gustowny bukiecik róż.

Kolega Marian Linka otrzymał męski podarek za pracę i trud włożony w organizację czyszczenia tabliczek przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza” – dwa razy do roku, oraz za pomoc w przyznaniu naszym kolegom odznak Zasłużony Pracownik Morza i odznak Gryfa Pomorskiego.

Odczytałem zebranym list od Komitetu Opieki Nad Pomnikiem „Tym, Którzy nie powrócili z morza” z podziękowaniami za udział członków naszego stowarzyszenia w kweście na rzecz pomnika dnia 01.11.2017., oraz za kontynuację akcji czyszczenia mosiężnych tabliczek na pomniku.

Po tych miłych chwilach przystąpiono do spraw bieżących organizacyjnych:
1/ Krawaty z wyhaftowanym znakiem naszego stowarzyszenia - otrzymane od wykonawcy z powodu trudnego dostępu głowicy haftującej nie można przenieść wyżej naszego znaczka, na upartego trzeba by było rozpruć krawat /ręcznie/, wykonać na nowo haft i ponownie zszyć i obrobić ręcznie. To są duże koszty przewyższające wartość krawatów. Zaproponowałem kolegom umieszczenie na krawacie naszego znaczka metalowego na odpowiedniej wysokości, dokonałem prezentacji. Zebrani zaakceptowali to rozwiązanie. Zajdzie ewentualnie konieczność domówienia znaczków.

2/ Spotkanie opłatkowe – dnia 19.12.2017. godzina 1700, koszt 40 zł. Nas reprezentować będzie ośmioro kolegów. Koszty z naszych składek.

3/ Spotkanie Noworoczne 2018. – dnia 08.01.2018. /poniedziałek/ godzina 1700, koszt 60 zł od osoby. Zgłosiło się i wpłaciło do tej pory 36 osób. Oczekuję na dalsze zgłoszenia.

4/ Bal Śledziołapa 2018 – dnia 09.02.2018. w godzinach 1900 – 0200, restauracja Zamkowa.

Rozmawiałem z właścicielem restauracji na temat remontu, jest optymistą, zamek powinien być gotowy na czas. Jeżeli zdarzy się, że ekipy nie wyrobią to alternatywnie bal odbędzie się w Starej Rzeźni. Zainteresowanych będę informował na bieżąco . Na Spotkaniu Noworocznym dokonujemy ostatecznych zgłoszeń i wpłacamy kasę 120 zł od osoby.

5/ Szeregi naszego stowarzyszenie zasilił nowy kolega Zbigniew Walecki - zaczynał w 1968 roku studia na WSM – Połowy Morskie, a skończył Akademię Rolniczą Wdział Rybactwa Morskiego – pracował w GRYFIE jako technolog.

6/ W związku z poprawą komunikacji w Szczecinie zebrani ustalili, że powracamy do starego - będziemy się spotykać o godzinie 1700 w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Jeszcze długo trwały rozmowy i dysputy przy kawce i piwku.

Relację sporządził Wasz Prezes
Anatol Magdziak

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana przez Microsoft

Należy użyć nowszej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę