Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W poniedziałek 4-go września odbyło się nasze pierwsze spotkanie po wakacjach. Frekwencja jak zwykle dopisała.

Omówiono tematy:
 1. Poinformowałem zebranych, że powstało Stowarzyszenie Budowy Pomnika Kapitana Konstantego Maciejewicza. Nasze stowarzyszenie dzięki czujności i aktywności kolegi Linka Marian włączyło się czynnie do pracy powstałego stowarzyszenia. Ufundowaliśmy skarbonkę, a kolega Marian przystosował ją do wystawienia w miejscu publicznym. Pierwotnie skarbonka miała stanąć przy trybunie honorowej podczas zakończenia regat żaglowców, ale ze względów formalnych, braku czasu i zgód organizatorów nie wystawiono, będzie ustawiona w innym publicznym miejscu.
   
 2. Dostaliśmy zaproszenie od Rektora Akademii Morskiej do udziału w uroczystościach inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Akademii Morskiej, która odbędzie się w dniach 29-30 września.Tradycyjnie uroczystości rozpoczną się apelem pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" – dnia 29.09.2017. o godzinie 1800. My tradycyjnie wystawiamy poczet sztandarowy i delegację do złożenia wiązanki. Do zadań zgłosili się koledzy, ale do udziału zapraszamy wszystkich kolegów i koleżanki. Poczet sztandarowy kol. kol. Tadeusz Markowski, Tadeusz Wąsowicz, Marian Kosmowski. Delegacja do złożenia wiązanki kol. Kol.: Kazimierz Wilk, Feliks Tczciński, Anatol Magdziak a w razie nieobecności Marian Linka.

  Dnia 30.09.2017. na Wałach rozpoczną się uroczystości inauguracyjne
  W trakcie uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe i resortowe.
  Na wniosek zarządu naszego stowarzyszenia Wojewoda Zachodniopomorski nadał odznaki honorowe;

  Zasłużony Pracownik Morza; naszym kolegom:
  Józef Bielawski, Maksymilian Jędrzejczyk, Władysław Klimko, Wincenty Kuriata, Zbigniew Niciak, Roman Sidor.
  Koledzy odznaczeni powinni zgłosić się do stolików organizatorów inauguracji przy trybunie przed rozpoczęciem uroczystości.
   
 3. Zgodnie z ustaleniami sprzed wakacji – otrzymałem informację od grawera , że znaczek będzie kosztował 8 zł, a piersiówka 29 zł. Zebrani zdecydowali aby zamówić 50 szt. znaczków i 20 szt. piersiówek. Krawaty są w trakcie negocjacji – mamy zakupić 50 szt. Na wniosek kolegi Mariana Kosmowskiego rozpoczęto poszukiwania wykonawcy czapek z naszym znaczkiem – 50 szt.
   
 4. Następne spotkanie odbędzie się dnia 02.10.2017.
  Na tym zakończono część organizacyjną spotkania, a potem jak zwykle przy kawie i piwku trwały biesiady kolegów.
Spotkanie prowadził i relację sporządził
Wasz Prezes Anatol Magdziak

Ps:
Przepraszam za zwłokę – oczekiwałem na potwierdzenie przyznania odznak.
Anatol

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana przez Microsoft

Należy użyć nowszej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę