Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Wczoraj odbyło się nasze pierwsze spotkanie po wakacjach. Frekwencja jak zwykle dopisała.

Omówiono tematy:

 1. Kontynuować współpracę z Komitetem Opieki nad Pomnikiem “Tym, którzy nie powrócili z morza ” na dotychczasowych zasadach – utrzymanie czystości tabliczek pod kierownictwem kolegi Mariana Linka. Komitet Opieki został powiększony o organizacje – Stowarzyszenie Starszych Mechaników Morskich oraz o nasze stowarzyszenie. Naszym stałym przedstawicielem Komitetu został wybrany i oddelegowany kolega Wiktor Tkaczyk.
 2. Podtrzymywać i rozwijać współpracę z GRYF NIERUCHOMOŚCI Sp. Z o.o. w Szczecinie – jedynej pozostałości po naszym GRYFIE – tj. brać czynny udział w żuciu i działaniach firmy.

  Naszym stałym przedstawicielem został wybrany i oddelegowany kolega Feliks Trzciński.

  Sama inauguracja odbędzie się dnia 29 września – sobota – na ul. Jana z Kolna /u podnóża Wałów Chrobrego/ - rozpoczęcie o godzinie 1100. Proszę o gremialne przybycie i kto może to w mundurze, będą udekorowani odznaczeniami Zasłużony Pracownik Morza nasi koledzy – K.Ż.W. Zbigniew Ferlas,

 3. Inauguracja roku akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie. Tradycyjnie bierzemy czynny udział. Dnia 28 września 2018 o godzinie 1800 składamy kwiaty pod pomnikiem “Tym, którzy nie powrócili z morza’. W skład delegacji do złożenie kwiatów zgłosili się koledzy - Krystian Klimasiński, Kazimierz Wilk, Feliks Trzciński, oraz członkowie zarządu. Wiązankę kupuje nasz skarbnik kolega Tadeusz Wąsowicz. Aby nas było widać proszę wszystkich członków o udział, a kto ma mundur Proszę o przybycie w mundurze.

  K.Ż.W. Michał Fryc, St.Mech. Jerzy Motyl, K.Ż.W. Marek Nowakowski, St.Mech. Tadeusz Wiśniewski.
  Anatol Magdziak

 4. Bierzemy czynny udział w obchodach Dni Morza 2019 – złożenie kwiatów i poczet sztandarowy pod pomnikiem “Tym, którzy nie powrócili z morza” . Miasto się odwróciło plecami do morza – na ostatnim apelu nie było przedstawiciela miasta, dlatego my musimy przybyć gremialnie i to w mundurach – niech społeczeństwo widzi ,że są jeszcze ludzie morza którym tradycja i pamięć nie jest obca.
 5. Tradycyjnie organizujemy Spotkanie Noworoczne 2019 w klubie Pod Masztami – koszt podam po uzgodnieniu z Panią Wandą, oraz Bal Śledziołapa 2019 – musimy się sprężyć i rozpropagować nasz bal – chodzi o jak największą frekwencję. Bal odbędzie się dnia 08.02.2019. koszt 145 zł od osoby.
 6. Kolega Kazimierz Wilk – zamówił i dokonał odbioru miniaturki naszych znaczków PSRM. Zgodnie z ustaleniami zebranych za znaczki płacimy z kieszeni – koszt 20 zł za znaczek.
 7. Zapraszam wszystkich kolegów na otwarcie wystawy fotograficznej naszego kolegi Maćka Krzeptowskiego, które odbędzie się dnia 05.09.2018. godz. 1800 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - Sala Kolumnowa.

Relację sporządził Wasz Prezes

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę