Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, dotyczące głównie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Co to oznacza?
Do 10 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (np. konieczność wizyty u lekarza, zrobienia zakupów, wykupienia leków);
 
WAŻNA INFORMACJA: przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób (obostrzenie to nie dotyczy rodzin).

Czy nadal można jeździć autobusem i tramwajem?
Tak. Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie lub w tramwaju tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.
 
Jakie jeszcze ograniczenia dotyczą nas, gdy przebywamy poza miejscem zamieszkania?
Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Ograniczenia w przemieszczaniu umożliwiają uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze religijnym, jednak mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. 

Czy nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia?
Obok wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. 

Nadal otwarte będą sklepy spożywcze, apteki, banki, pralnie i drogerie, a restauracje będą wydawały jedynie posiłki na wynos.

Więcej szczegółów w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę