Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akademia Morska w Szczecinie włączyła się do szczecińskiej akcji Druk 3D dla medycyny - przyłączają się do niej przedsiębiorstwa, instytucje i osoby prywatne, które dysponują drukarkami 3D i gotowe są produkować niezbędne elementy, z których składają się przyłbice oraz okulary zabezpieczające dla służb medycznych.

Dzięki dołączeniu do zorganizowanej pomocy wiemy, na jakie zapotrzebowanie obecnie trzeba najprędzej odpowiedzieć. Od początku kwietnia pełną parą ruszyły więc nasze laboratoria prototypowania i pracownie druku 3D. W akcje zaangażowane są wszystkie Wydziały AMS. Dwie drukarki pracują w laboratorium Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, po jednej na Wydziałach: Mechanicznym, Nawigacyjnym oraz Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki wspiera akcję logistycznie.

Udział w zorganizowanej pomocy pozwala odpowiadać na realne zapotrzebowanie, jakie sygnalizują służby medyczne. Wiemy, że najpilniejszą potrzebą jest obecnie druk kilkuset elementów do konstrukcji masek ochronnych. To adaptery do montowania filtrów w maskach zabezpieczających dla policji i służb granicznych. W kolejnych dniach będziemy odpowiadać na bieżące potrzeby, a o informacje zadba koordynator akcji. 

Zaangażowanie w tę pomoc to naturalna potrzeba społeczności akademickiej - którą w trudnej dla wszystkich sytuacji możemy realizować, wykorzystując technologie na co dzień służące innym celom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. 
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę