Uczelnia - Ważne informacje o uczelni w związku z KORONAWIRUSEM - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Uczelnia Ważne informacje o uczelni w związku z KORONAWIRUSEM

23.09.2020

Naukowcy ze Szczecina opracują nowe źródło energii!

Na Uniwersytecie Szczecińskim rozpoczęła się realizacja europejskiego projektu Clean Energy from Hydrogen-Metal Systems, koordynowanego przez grupę badawczą z Instytutu Fizyki US. W projekcie bierze udział także dr Agata Kowalska z Zakładu Fizyki AMS.
17.09.2020

Zmiana rozkładu godzinowego zajęć

UWAGA, studenci i doktoranci! By zapewnić bezpieczeństwo przemieszczania się na terenie uczelni między zajęciami, wszystkie przerwy zostały zrównane i będą trwać 15 minut.
18.05.2020

Nie znamy jeszcze terminu powrotu studentów na uczelnie - KOMUNIKAT

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami odnośnie terminu powrotu studentów na zajęcia na terenie uczelni informujemy, że TAKI TERMIN NIE ZOSTAŁ JESZCZE OKREŚLONY. Studenci o wszelkich zmianach w sposobie prowadzenia zajęć dydaktycznych zostaną poinformowani z wyprzedzeniem. Szczegóły w oświadczeniu Pani prorektor ds. kształcenia, dr inż. Agnieszki Dei.
01.05.2020

Przedłużenie zawieszenia zajęć do 24 maja

Zajęcia dydaktyczne zarządzeniem JM Rektora zawieszone są do 24 maja. Są też nowe wytyczne dotyczące obron prac dyplomowych.
27.04.2020

Druk 3D dla medycyny - wspieramy medyków

Wydruki - adaptery do montażu filtrów w maskach ochronnych
Od kilku tygodni pracownie druku 3D w AMS zaangażowane są w szczecińską akcję "Druk 3D dla medycyny" - na naszych drukarkach powstają adaptery do montażu filtrów w maskach ochronnych. To niezbędna i wymierna pomoc w dostarczaniu środków ochronnych dla szpitali i służb ze Szczecina i regionu. Do tej pory wydrukowaliśmy i przekazaliśmy ok. 700 sztuk adapterów - a prace trwają cały czas.
17.04.2020

Kwarantanna dla marynarzy - kogo dotyczy?

Wprowadzono obowiązek odbycia kwarantanny przez marynarzy, rybaków oraz innych członków załóg statków morskich oraz statków żeglugi śródlądowej
16.04.2020

Od 16 kwietnia zasłaniamy nos i usta

W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym nowym koronawirusem oraz mając na uwadze oficjalne zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w przestrzeni publicznej zaleceniami.
08.04.2020

MNiSW: List do studentów zagranicznych

Na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ukazał się list Prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza, sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, skierowany do studentów zagranicznych, przebywających w Polsce.
07.04.2020

#BrawaDlaWas - z pokładu Nawigatora XXI

Dołączyliśmy do akcji "Brawa dla was": 7 kwietnia - z okazji Światowego Dnia Zdrowia - o godz. 13:00 w całej Polsce każdy oddzielnie, a jednak razem - wyraziliśmy wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, laborantom, salowym - wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy z pełnym poświęceniem od tygodni walczą z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.
03.04.2020

Druk 3D dla medycyny

Akademia Morska w Szczecinie włączyła się do szczecińskiej akcji Druk 3D dla medycyny - przyłączają się do niej przedsiębiorstwa, instytucje i osoby prywatne, które dysponują drukarkami 3D i gotowe są produkować niezbędne elementy, z których składają się przyłbice oraz okulary zabezpieczające dla służb medycznych.
01.04.2020

Nowe ograniczenia - pytania i odpowiedzi

Od 1 kwietnia obowiązują w Polsce kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się, wydano także zalecenia dotyczące sklepów, miejsc pracy oraz kwarantanny po powrocie z zagranicy.
31.03.2020

Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się - walka z epidemią

UWAGA - Ministerstwo Zdrowia podejmuje kolejne kroki w walce z rozprzestrzenianiem epidemii COVID-19. Od środy 1 kwietnia zaczną obowiązywać nowe restrykcje związane z przemieszczaniem się.
31.03.2020

UWAGA – studencka pomoc potrzebna

Okręgowa Izba Lekarska organizuje wsparcie dla lekarzy – wśród młodzieży szukają chętnych, by w ramach wolontariatu pomóc lekarzom.
26.03.2020

Zwolnienie z opłat za akademik - kwietniowe opłaty zawieszone dla nieobecnych

Decyzją JM Rektora studenci i doktoranci, którzy w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych opuścili domy studenckie na ten okres, zostają zwolnieni z miesięcznej opłaty.
25.03.2020

UWAGA – od 25 marca obowiązują nowe obostrzenia

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, dotyczące głównie ograniczeń w przemieszczaniu się.
24.03.2020

Wprowadzenie uproszczonej procedury wykwaterowania z domów studenckich

W związku z zapowiedzią wprowadzenia przez rząd ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli od dnia 25.03.2020, informujmy, że wprowadzona została uproszczona procedura wykwaterowania z domów studenckich dla osób obecnie zamieszkujących Studenckie Domy Marynarza.
24.03.2020

Zawieszenie zajęć dydaktycznych do 17 kwietnia

Informujemy, że na podstawie zarządzenia JM Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie przedłużamy zawieszenie WSZYSTKICH zajęć dydaktycznych do 17 kwietnia 2020 r. Do 10 kwietnia utrzymane zostaną także ograniczenia w bezpośrednim dostępie do uczelni.
20.03.2020

Składanie wniosków o świadczenia dla studentów i doktorantów w czasie ograniczonego dostępu do Uczelni

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania Akademii Morskiej w Szczecinie w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 informujmy, że studenci i doktoranci mogą składać wnioski o świadczenia poprzez ePUAP lub operatora pocztowego.
16.03.2020

Ważne informacje o pracy uczelni

Decyzją JM Rektora z piątku, 13 marca - większość jednostek AMS pracuje dla Was zdalnie oraz pełni dyżury. Prosimy o kontakt telefoniczny oraz mailowy, by ustalić sposób lub termin załatwienia sprawy.
16.03.2020

Obrony prac - ważne info

W odpowiedzi na zadawane przez Was pytania - obrony prac na wszystkich poziomach studiów - I, II i III stopnia - zostały wstrzymane razem ze wstrzymaniem procesu dydaktycznego, tj. do 1 kwietnia (z możliwością przedłużenia tego terminu).

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę