Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA - unikalnej na polskim rynku firmy specjalizującej się w skomplikowanej branży offshore.

29 stycznia na pokładzie statku badawczo-szkolnego Akademii Morskiej w Szczecinie - Nawigatorze XXI, przedstawiciele spółki oraz uczelni podpisali porozumienie o współpracy.

MEWO to nowoczesna firma na europejskim rynku offshore. Specjalizuje się w pracach badawczych i rozwojowych, badaniach dna morskiego oraz wynajmie specjalistycznych usług i sprzętu pomiarowego. Ich priorytety to bezpieczeństwo i skuteczność oferowanych usług i prowadzonych badań oraz dbanie o efektywność ich autorskich rozwiązań w rozwijającej się cały czas nowoczesnej gałęzi rynku branży morskiej. 

- Akademia Morska w Szczecinie jest pierwszą uczelnią, z jaką nawiązujemy takie porozumienie. Z doświadczenia wiemy już, że absolwenci tej uczelni specjalizujący się w hydrografii, to naprawdę profesjonalnie przygotowani pracownicy - deklarował Paweł Weiner, prezes spółki. - W przyszłości być może zrealizujemy wspólne studia, póki co, na mocy porozumienia będziemy aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia naszych przyszłych specjalistów.

Dlaczego umowę podpisaliśmy właśnie na pokładzie Nawigatora XXI? Ponieważ współpraca między AMS a MEWO obejmie m.in. wykorzystanie naszego statku do celów badawczych. Nie zapominajmy, że obok szkolenia studentów, to właśnie projekty naukowe są realizowane z użyciem naszej jednostki. 

- Współpraca z tak wyspecjalizowanym podmiotem na rynku offshore to dla nas wyróżnienie - mówił dr inż. Arkadiusz Tomczak, prof AMS, prorektor ds. morskich. - Specjalistyczna wiedza, udział w badaniach i komercyjnych projektach, to szansa, by nasze kształcenie jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby rynku.

Już wkrótce dołączymy m.in. do projektów MEWO, związanych z badaniami poprzedzającymi powstanie morskich farm wiatrowych na Bałtyku. 

Porozumienie zakłada wspólne prowadzenie badań naukowych i rozwojowych, związanych z tematyką badań hydrograficznych, geofizycznych, geotechnicznych oraz w zakresie konstrukcji morskich i energetyki morskiej - naukowcy i studenci będą zatem badać dno morskie używając nowych technologii i kreując innowacyjne rozwiązania. 

Współtworzenie rzetelnej informacji związanej z badaniami podłoża morskiego oraz budowy geologicznej pod dnem morskim, dokonywanie obserwacji i pomiarów hydrograficznych,  geologicznych, geofizycznych oraz meteorologicznych.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana przez Microsoft

Należy użyć nowszej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę