Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

World Economic Forum opublikowało w 2020 r. raport z badania nt. przyszłości zawodów. Wyniki badania są ważną informacją dla Akademii Morskiej w Szczecinie, studentów i absolwentów nt. słuszności prowadzonych kierunków kształcenia i uzyskiwanych kompetencji.

Raport The Future of Jobs 2020 zawiera informację o zawodach poszukiwanych przez pracodawców na całym świecie. Na liście znaleźli się kapitanowie statków i łodzi, mechanicy i diagności, automatycy i robotycy oraz specjaliści: IT ds. strategii cyfrowej, programowania, analizy danych, Artificial Intelligence i Learning Specialist, inżynierii materiałowej, łańcucha dostaw i logistyki, marketingu, ochrony środowiska, a także rozwoju organizacyjnego i menedżerowie produktu.

Szczególnie należy podkreślić, że profil rozwoju edukacji oraz poszukiwanych pracowników w Polsce jest zgodny z trendami panującymi i oczekiwanymi przez przedsiębiorców na całym świecie. To podkreśla znaczenie Polski jako państwa zorientowanego na globalne kierunki rozwoju panujące w innych krajach. Oferta edukacyjna Akademii wpisuje się w te oczekiwania.
Niezmiernie ważną informacją wypływającą z raportu, dla Akademii Morskiej w Szczecinie jest stwierdzenie, iż nasze kierunki studiów spełniają oczekiwania stawiane przez ogólnoświatowe rynki pracy.  Wartym podkreślenia jest fakt, że sylwetka absolwentów naszej uczelni jest w 100% zgodna z oczekiwaniami przyszłych pracodawców i obecnymi trendami światowymi. Profil kształcenia i intensyfikacji działań uczelni wskazuje, że podążamy i rozwijamy się w odpowiednich dyscyplinach i dziedzinach nauki.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę