Aktualności - Toss A Coin To Your Witcher - hitowa produkcja Chóru AMS - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Chór Akademii Morskiej jeszcze przed końcem roku wraca z wyjątkowym, premierowym utworem. Zespół przygotował Wam coś absolutnie magicznego! Utwór "Toss a Coin To Your Witcher" - z pierwszego sezonu "Wiedźmina" będzie miał swoją premierę już dziś - w czwartek, 17 grudnia, o godz. 20:00 na kanałach YouTube oraz Facebook Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

Ten rok z całą pewnością różni się od wszystkich poprzednich, a dominujący czas lockdownu dla każdego okazał się mieć inny wymiar. Dla jednych to czas niemocy, dla innych moment, by wspiąć się na wyżyny kreatywności. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie z pewnością należy do tej drugiej grupy. Mimo trudów rzeczywistości, zespół nie spoczywa na laurach i odkrywa swoje nieznane dotąd oblicze.

Mimo, że ten rok jest zupełnie nietypowy, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie kończy go z przytupem. Dziś światło dzienne ujrzy najnowsza, muzyczna produkcja zespołu – ponadczasowa i ze specjalnym udziałem gości.

„Toss a Coin to Your Witcher” (arr. Jacek Sykulski) – bo o klipie do tego utworu mowa – stała się hitem wkrótce po premierze serialu i szturmem podbiła Internet. W styczniu 2020 r. cztery wersje tego utworu znalazły się na oficjalnej liście sprzedaży singli w Wielkiej Brytanii. Właśnie mija rok od premiery pierwszego sezonu „Wiedźmina”.
„Nie da się ukryć, że ten rok nie był dla nikogo łaskawy, w szczególności dla kultury. Wszyscy walczymy z przeciwnościami losu i zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, ale też niezwykle tęsknimy za koncertami dla szerokiej publiczności oraz scenicznymi emocjami. Stąd zrodził się pomysł, by przygotować dla naszych słuchaczy muzyczną niespodziankę, która tym razem przeniesie nas na chwilę do świata fantasy, pełnego magii i czarów” – mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

Produkcja objęta została Mecenatem kulturalnym Miasta Szczecin i zrealizowana z pomocą środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 
"Toss a Coin to Your Witcher" – piosenka oryginalna z serialu Netflixa "Wiedźmin" 
słowa: Jenny Klein 
muzyka: Sonya Belousova i Giona Ostinelli 
aranżacja: Jacek Sykulski (opracowanie stworzone specjalnie dla Chóru AM) 
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie 
dyrygent: Sylwia Fabiańczyk-Makuch 
solo: Paul Phoenix 
Realizacja nagrania audio, aranżacja oraz wykonanie podkładu instrumentalnego: Wiesław Wolnik 
Realizacja teledysku: Kamera Jazda 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę