Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Na ostatniej prostej nie zwalniamy. Dołącz do sztafety!

50 ambasadorów – gwiazd świata sportu i aktorów – bierze udział w nowej odsłonie kampanii prowadzonej przez KPRM „Ostatnia prosta”.
Jak przekonują, pandemia dała się nam mocno we znaki. Przeszliśmy już tak wiele, że nie możemy poddać się na ostatniej prostej. Żeby świat był bezpieczny i znowu otwarty, musimy się zaszczepić przeciw Covid-19. 
O tym jak ważne są szczepienia, nie tylko dla sportowców – mówili w piątek także mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak,  Kinga Dróżdż, wicemistrzyni świata w szermierce na wózku, zdobywca mistrzowskich tytułów w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki oraz medalista olimpijski, lekkoatleta Paweł Małachowski. Zaprezentowano też spot, w którym do szczepionek zachęca aktor Maciej Musiał. 

Na ostatniej prostej nie zwalniamy. Dołącz do sztafety!
Piłkarze z kadry narodowej, reprezentanci i reprezentantki Polski w siatkówce będą namawiać Polaków do szczepień. Ale na „Ostatniej prostej” gramy zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Wśród ambasadorów kampanii znaleźli się m.in. Robert Kubica, kierowca Formuły 1, pływaczka Otylia Jędrzejczak, himalaista, narciarz i biegacz wysokogórski Andrzej Bargiel. Do kampanijnej ekipy dołączyli też aktorzy – Cezary Pazura i Maciej Musiał. W sumie w „Ostatniej prostej” uczestniczy 50 ambasadorów, którzy chcą zachęcać do szczepień przeciw Covid-19.

– Dla nas, dla sportowców jest bardzo ważne, aby móc wrócić do regularnych treningów, na areny sportowe  – mówiła Otylia Jędrzejczak. – Ale z aktywności fizycznej korzystamy wszyscy. Szczepmy się zatem wszyscy. Dla siebie i dla innych, żeby czuć się bezpiecznie – dodała mistrzyni olimpijska. Szczepionki mają ogromne znaczenie – dodała szablistka Kinga Dróżdż: – Szczepienie daje wewnętrzny spokój. Cieszę się, że mogę tu być i dawać innym przykład do szczepień – powiedziała.

W tym wyścigu bierzemy udział wszyscy. Na mecie jest wyczekiwany koniec pandemii. Żeby do niej dobiec, musimy przyjąć szczepionkę. Ambasadorzy kampanii „Ostatnia prosta” chcą dotrzeć z hasłem #SzczepimySię do wszystkich Polaków. Tych, którzy nie mają obaw przed szczepieniem, ale przede wszystkim do niezdecydowanych. To ważne, żeby szczepionkę przyjęło jak najwięcej osób.

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989, wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333, skorzystaj z e-Rejestracji lub umów się bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
#SzczepimySię

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę