Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Nowa sekcja AZS Akademii Morskiej, nowe wyzwania i - pierwszy turniej w esportowej lidze! Akademia Morska w Szczecinie wchodzi do świata esportu.

Akademia Morska wchodzi w świat esportu - webinarem z redaktorem i komentatorem esportowym Michałem "Avahirem" Kudlińskim zainaugurowana została działalność nowej sekcji Akademickiego Związku Sportowego AMS. Prowadzącym był znany wszystkim fanom esportu – dziennikarz Michał „Wasiu” Wasik. Na samym początku spotkania zaprezentowała się mocna ekipa Akademii Morskiej w Szczecinie: prezes AZS dr inż. Agnieszka Deja, kierownik Studium WF i Sportu Artur Lipecki oraz rzecznik prasowy Weronika Gocłowska.

Pani prezes opowiedziała nieco o pomyśle założenie sekcji esportu. Od jakiegoś czasu dochodziły głosy ze strony grup studentów, które sygnalizowały spore zainteresowanie tego typu rywalizacją. Przybrało ono na sile jeszcze mocniej przez obecną sytuację epidemiczną. Naprzeciw oczekiwaniom wyszedł Akademicki Związek Sportowy Akademii Morskiej, ogłaszając utworzenie swojej nowej, osiemnastej sekcji – esportu.

Prezes AZS podkreślała, że i Związek, i Akademia Morska stawiają na nowoczesność i chcą pozostać atrakcyjnym wyborem dla studentów. Dlatego oprócz sekcji sportów tradycyjnych, gdzie główną rolę pełnią sprawność i wytrzymałość fizyczna, powołano do życia kolejną sekcję. Tym razem jest ona przeznaczona dla pasjonatów rywalizacji esportowej, wymagającej innego typu kompetencji, ale gdzie duch rywalizacji jest równie żywy i - co równie ważne - gdzie istnieje potrzeba wytężonych treningów, także zespołowych.

Do przystąpienia do sekcji esportu zachęcał też mgr Artur Lipecki, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AMS. Chętni już się zgłaszają i do 20 kwietnia zapisanych zostało około 40 osób, w tym całkiem spora reprezentacja żeńska. W przyszłym roku Akademia Morska wystawi więc dwie silne dywizje do rozgrywek uniwersyteckich w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

Esport odnosi się także do nowoczesnych technologii, których rozwój jest w AMS bardzo ważny. Uczelnia kształci na kierunkach Informatyka i Teleinformatyka liczne grono wysoko cenionych specjalistów IT, jednak nowe technologie są dostrzegalne obecnie na każdym z wykładanych kierunków.
Razem z prowadzącym Michałem Wasikiem, rzeczniczka prasowa AMS wspominała także swoje początki zainteresowania graniem na kultowym już Commodore 64. Pojawiła się też zapowiedź pierwszego w Akademii Morskiej turnieju LoL. O dalszych szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie.
Dalszą część webinaru polecamy szczególnie tym, którzy chcieliby zapoznać się z kompendium podstawowej wiedzy o zjawisku esportu w Polsce i na świecie. Znakomite objaśnienia Michała "Avahira" Kudlińskiego przybliżą ten szybko rozwijający się fenomen nawet tym osobom, które do tej pory nie miały z nim żadnej styczności.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę