Aktualności - Prof. Gawdzińska z Zachodniopomorskim Noblem - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Poznaliśmy laureatów konkursu naukowego Zachodniopomorskie Noble. Kapituła konkursu w tym roku wybrała laureatów w ośmiu dziedzinach. W dziedzinie nauk o morzu wyróżniono prof. dr hab. inż. Katarzynę Gawdzińską z Katedry Podstaw Budowy Maszyn i Materiałoznawstwa Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wyróżnienie dotyczyło wybitnych osiągnięć nauki w 2019, a przyznano je „za opracowanie i wdrożenie do zastosowań w warunkach morskich technologii wytwarzania pian metalowo-ceramicznych, stanowiących wysoce efektywny materiał izolacyjny". Serdecznie gratulujemy.  

Konkurs jest corocznym przedsięwzięciem organizowanym przez Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki we współpracy m.in. z  Urzędem Marszałkowskim. Pula nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa to 90 000 zł.

Ze względu na obecną sytuację nie odbyła się doroczna uroczysta gala wręczenia Zachodniopomorskich Nobli, a wyróżnienia zostały przekazane w kameralnym gronie. 
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę