Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

20 maja 2021 roku zapoczątkowaliśmy cykl czwartkowych dni otwartych przed Akademią Morską w Szczecinie. Po wielu miesiącach bez możliwości spotkania, nareszcie przenieśliśmy się z "onjalnu" do przestrzeni niewirtualnej. Cykl rozpoczęliśmy od spotkania z Wydziałem Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu. A już 27 maja zapraszamy na czwartek z Wydziałem Nawigacyjnym!

Czekaliśmy na to od października - luzowanie obostrzeń i poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliły zorganizować spotkanie na zewnątrz, a także zaprosić kandydatów do uczelni - w reżimie sanitarnym i niewielkich grupach. Po tylu miesiącach spędzonych w przestrzeni wirtualnej, na spotkaniach online - spotkanie kilkudziesięciu osób na żywo było jak powietrze. - Bardzo się cieszyliśmy, mogąc porozmawiać i spędzić razem czas - deklaruje mgr inż. Izabela Kamińska, pełnomocnik ds. promocji WIET. - Kandydaci, którzy nas odwiedzili zadali wiele trafnych pytań, byli naprawdę zainteresowani ofertą Wydziału, dlatego fakt, że mogliśmy spotkać się z nimi na żywo jest bezcenny - dodaje. 

Odwiedziło nas kilkadziesiąt osób. Z okazji dnia otwartego przygotowaliśmy strefę informacji i relaksu na Wałach Chrobrego, gdzie można było napić się kawy, porozmawiać, usiąść na leżakach. Byli z nami przedstawiciele partnera WIET - firmy Polmotor, która zaprezentowała samochody elektryczne, którymi kandydaci mogli podjechać bezpośrednio na ul. Pobożnego, na Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu. Tam zwiedzali laboratoria - uzyskiwali informacje na temat logistyki, transportu, zarządzania oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Mogli też zobaczyć i wypróbować działanie fotoradaru, za pomocą specjalistycznych narzędzi mierzyli natężenie hałasu ruchu ulicznego - wszystko to praktyczne zagadnienia, z którymi zetkną się w przyszłości na wybranych studiach na WIET.

Ogromne podziękowania dla studentów i studentek za zaangażowanie w tę akcję oraz dla wszystkich kandydatów, którzy postanowili czwartek spędzić właśnie z nami! 

- Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu - już na zajęciach! Do zobaczenia - deklaruje mgr inż. Izabela Kamińska.

27 maja - kolejne spotkanie, tym razem z Wydziałem Nawigacyjnym! Nawigacja, żegluga śródlądowa, oceanotechnika oraz geodezja i kartografia bez tajemnic! 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę