Aktualności - Nowi studenci Akademii Morskiej – oficjalnie przyjęci - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Znamy już wyniki pierwszego terminu naboru na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie. Zainteresowanie naszymi studiami znacząco się zwiększyło w stosunku do poprzednich naborów. Już teraz ogłaszamy też możliwość dołączenia do grona naszych studentów w naborze uzupełniającym, który w dwóch turach potrwa łącznie do 30 września.

Dla chętnych przygotowaliśmy miejsca na studiach "morskich" i lądowych: na pięciu wydziałach i 12 kierunkach studiów pierwszego stopnia – inżynierskich oraz licencjackich.

Kandydaci mieli do wyboru kierunki otwierające karierę na morzu: nawigacja - polsko- i anglojęzyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz żegluga śródlądowa, a także lądowe: geodezja i kartografia, informatyka, logistyka, oceanotechnika, transport, zarządzanie (licencjat), zarządzanie i inżynieria produkcji.

W pierwszym terminie studiami w naszej uczelni zainteresowanych było ponad 900 osób, notujemy więc o ponad 40% większe zainteresowanie naszymi studiami, niż miało to miejsce przed rokiem w pierwszym terminie rekrutacji.

To już kolejna rekrutacja, w której widzimy duże zainteresowanie informatyką, tym razem odnotowaliśmy rekord, a ilość chętnych przekroczyła liczbę miejsc. Jak zwykle dużo osób przyciągnęła nawigacja – w języku polskim i angielskim, hitem, jak co roku jest także logistyka. 

Większym zainteresowaniem niż przed rokiem cieszą się też: transport, mechatronika czy oceanotechnika – na którą w tym roku zapraszamy także na drugi stopień, nie odbiega od nich geodezja i kartografia – też notująca większe zainteresowanie. Studia rozpoczną również studenci najnowszych kierunków: żeglugi śródlądowej oraz licencjackiego zarządzania.

Przypominamy też, że w ten rok akademicki wkraczamy z tytułem Uczelni Liderów - w czerwcu zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem przyznawanym uczelniom kształcącym absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu „Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy. Akademia Morska w Szczecinie wyróżnia się działaniami nakierowanymi na rozwój technologii cyfrowych i umiejętności korzystania z nich oraz kreowania nowych rozwiązań, a także unikalnymi w kontekście uczelni technicznych, projektami rozwijającymi przedsiębiorczość wśród studentów.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę