Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W ramach projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zrealizowano modernizację laboratorium komputerowego 119 w budynku Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie.

Dzięki projektowi "NOWE HORYZONTY" współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zrealizowano modernizację laboratorium komputerowego 119 w budynku Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie.

Modernizacja objęła wymianę dotychczasowych jednostek komputerowych, miejsce których zajęły stacje graficzne przystosowane do przetwarzania i analizy danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych. Zostały one wyposażone w nowoczesne oprogramowanie (Trimble Business Center, CGeo, Pix4D, Agisoft, Erdas Imagine, ArcGIS, Surfer, Orbit) dedykowane m.in. do modelowania i edycji chmur punktów, wszechstronnego wspomagania prac geodezyjnych oraz obróbki danych pozyskiwanych z Bezzałagowych Systemów Latających. Dzięki realizacji projektu studenci AM na kierunkach Geoinformatyka oraz Geodezja i Kartografia będą mieli możliwość zapoznania się z pracą w oprogramowaniu wiodących i uznanych na świecie producentów.

Realizacja projektu pozwoliła także na zakup bardzo wydajnej stacji graficznej, wyposażonej m.in. w procesor Intel i9, kartę graficzną Nvidia Geforce RTX 2070 oraz 128 GB RAM, przeznaczonej do przechowywania, przetwarzania i analizy danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych a wykorzystywanej w trakcie realizacji najbardziej wymagających zadań.
Koordynator kierunku Geoinformatyka
mgr inż. Izabela Bodus-Olkowska

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę