Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Nowa grupa legionistów w AMS - 24 osoby rozpoczęły szkolenie teoretyczne w ramach Legii Akademickiej 2019/20.

Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.

Przed młodymi adeptami Legii 30 godzin szkoleń teoretycznych, latem wybiorą jednostki, w których odbędą szkolenie praktyczne. Dlaczego decydują się na udział w projekcie? Część spełnia marzenia z dzieciństwa, część kontynuuje przygodę, którą zaczęli w harcerstwie. Inni liczą na zdobycie nowych umiejętności, dodatkowego zawodu. 

To trzecia edycja Legii w Akademii Morskiej w Szczecinie. Pełnomocnikami Rektora ds. Legii Akademickiej MON są w AMS: dr inż. kpt.ż.w. ppor. rez. Andrzej Bąk, prof. AMS oraz dr hab. inż. ppor. rez. Maciej Gucma, prof. AMS.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę