Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Akademia Morska w Szczecinie znalazła się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2021.

„Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. 

– W tym roku – delikatnie mówiąc – pełnym wyzwań, które nie mają precedensu w najnowszej historii, owo potwierdzenie siły i jakości marki oraz biznesu szczególnie zyskuje na znaczeniu – podkreśla Paweł Zielewski, redaktor naczelny magazynu "Forbes". 
 
Jak znaleźliśmy się na tej zaszczytnej liście? Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2021” zostały opracowane w redakcji miesięcznika na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2015 – 2019, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych. Firmy z grona „Diamentów Forbesa” zostały podzielone na 16 województw, a w ramach każdego z nich na kolejne trzy kategorie - według poziomu przychodów: 5-50 mln złotych, 50-250 mln złotych, powyżej 250 mln złotych. 
 
Już teraz możemy ogłosić, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie, jako jedyna szkoła wyższa w regionie - na 37 pozycji w drugiej grupie.  
 
– To wyróżnienie jest dla mnie szczególnie ważne, ponieważ stanowi podsumowanie ciężkiej pracy całej społeczności akademickiej, na wszystkich polach naszych działań: dydaktycznym, badawczo-naukowym oraz organizacyjnym – podsumowuje JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS. – Jestem dumny z tego wyróżnienia i dziękuję wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie – dodaje.  

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę