Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniu 5 grudnia 2019 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin powołał Polską Komisję Akredytacyjną na kadencję 2020-2023. W skład PKA VI kadencji weszło 86 osób. Jej członkowie zostali powołani spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców.

VI kadencja PKA rozpoczyna się w dniu 1 stycznia 2020 r. i trwa 4 lata.
Nominację na członka PKA otrzymał pracownik Akademii Morskiej, dr hab. inż. Janusz Uriasz, który dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Nauk Technicznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą w ramach systemu szkolnictwa wyższego w Polsce, na rzecz doskonalenia jakości kształcenia.
Szersze sprawozdanie z uroczystości oraz pełny skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej w kadencji 2020 – 2023  znajduje się na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę