Ustawienia dostępności

Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Uczelnia Aktualności

10.05.2012 WN | Janusz Uriasz

Akademia Morska w IMO

Polska delegacja na posiedzenie 43 STW, IMO.
W dniach 30 kwietnia – 4 maja 2012 odbyło się w Londynie 43 posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. szkolenia zawodowego i obowiązków wachtowych marynarzy (STW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich Janusz Uriasz.
08.05.2012

Akademia Morska w Szczecinie na 3 miejscu w Polsce

Akademia Morska w Szczecinie pozyskała 5 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na unowocześnienie systemów zarządzania. Dzięki temu już w 2014 r. będzie jedną z najnowocześniej zarządzanych uczelni w Polsce.
08.05.2012 Dział Promocji | Bogna Bartkiewicz

Święto Akademii Morskiej w Szczecinie - 9 maja 2012 r.

Szanowni Państwo – Pracownicy oraz Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie! W tym roku, zgodnie z tradycją, obchodzimy Święto Szkoły. Poniżej prezentujemy program uroczystości i zapraszamy do wspólnego świętowania.
07.05.2012 Biuro Karier | Justyna Cejrowska

Rekrutacja na płatne staże organizowane przez Biuro Karier rozpoczęta!

Biuro Karier organizuje 20 płatnych trzymiesięcznych staży zawodowych w firmach dla studentów i absolwentów w ramach projektu "Rozwój i promocja kierunków technicznych w Akademii Morskiej w Szczecinie" . Nabór na staże i przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych rozpoczynamy od dnia 07 maja 2012r. od godziny 10.00.
07.05.2012 Biuro Karier | Justyna Cejrowska

V Konkurs Fotograficzny Biura Karier dla studentów AM

Jak co roku można wygrać atrakcyjne nagrody w V Konkursie Fotograficznym Biura Karier AM pt."Studiowanie to przygoda" W tegorocznej edycji firma Polaris Maritime Services, jako współorganizator konkursu, ufunduje w terminie 28-30.06.2012 wycieczkę do Paryża dla dwóch osób (w tym: przeloty, 3 dniowa karta Paris Visite, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, noclegi ze śniadaniami oraz ubezpieczenie).
27.04.2012 Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego

Kwietniowy kurs Sternika łodzi zrzutowej z nowym wykładowcą w OSRM.

W dn. 27.04.2012 odbył się kurs Sternika Łodzi Zrzutowej w OSRM. Tym razem w kursie wzięła udział 4 osobowa grupa kursantów. Pierwsza cześć kursu obejmowała zagadnienia teoretyczne, następnie kursanci w czasie krótkiej przerwy otrzymali ciepły posiłek, by potem wziąć udział w zrzutach łodzi z 10 metrowej wieży. Kursanci wyposażeni byli w kaski, kamizelki ratunkowe i ubrania ochronne.
23.04.2012

Spotkania informacyjne ERASMUS

Zapraszamy na spotkania informacyjne dot. programu Erasmus (rekrutacja na wyjazdy w trakcie semestru zimowego 2012/13 trwa do 30.04.2012). W trakcie spotkań omawiane będą zasady realizacji wyjazdów, możliwości wyjazdu dla studentów poszczególnych wydziałów, zasady aplikacji na wyjazdy.

Wykorzystanie symulatora LCHS.

W rok po zakończeniu projektu „Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych w Akademii Morskiej w Szczecinie” zrealizowanego przez Prorektora ds. Morskich dr. inż. kpt. ż.w. Wojciecha Ślączki, prof. nadzw. w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 7, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1 „Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe” Centrum symulacyjne LNG realizuje główny cel projektu jakim jest rozwój kadr morskich i lądowych o unikalnych kwalifikacjach zgodnych z potrzebami gospodarki morskiej.
12.04.2012 RM | Monika Wiese

Analiza inżynierska nie musi być nudna – nowe możliwości projektowe dzięki Centrum Naukowo-Badawczemu Analizy Ryzyka Eksploatacji Statków.

W Akademii został przygotowany nowy projekt przez dr. inż. kpt. ż.w. Wojciecha Ślączkę, prof. nadzw., który zostanie zrealizowany w ramach RPO WZ poddziałanie 1.2.2. Infrastruktura B+R.
12.04.2012 RM | Monika Wiese

II Etap realizacji projektu pn.: „Uruchomienie Ośrodka Szkoleniowego Rybołówstwa Bałtyckiego Kołobrzegu jako nowoczesnego narzędzia szkoleniowego”.

OSRB Kołobrzeg – stan przed przebudową
W 2012 r. rozpoczął się drugi etap tworzenia OSRB w Kołobrzegu, w ramach projektu realizowanego przez dr inż. kpt. ż. w. prof. nadzw. Wojciecha Ślączkę - Prorektora ds. Morskich. W etapie I zakończono prace budowlane, dokonany został ostateczny odbiór budynku i uzyskano pozwolenia na eksploatację ośrodka. Przeprowadzone prace budowlane obejmowały kompleksową przebudowę całego budynku pod potrzeby dydaktyczne Akademii Morskiej. Uczelnia uzyskała 1027 m2 powierzchni użytkowej, zawierającej nowoczesną infrastrukturę techniczną, w tym 76,1 m2 laboratorium sieciarni.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę