Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Kompania Honorowa AM Aktualności

24.11.2018 Administrator Stron Internetowych

TURNIEJ SPORTOWY

Studenci Kompanii Honorowej, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku akademickiego, uroczystościach o tematyce morskiej, a także zaangażowali się w promocję Uczelni zostali zaproszeni do udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej, tym razem był to turniej gry w kręgle. Nie zabrakło emocji i rywalizacji sportowej, wszystko jednak odbyło się w duchu fair play i koleżeńskiej atmosferze.
01.11.2018 Administrator Stron Internetowych

WARTA HONOROWA 2018

W dniu 1 listopada studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie: Kot Katarzyna, Łebek Bartosz, Siciński Maciej, Sułkowska Anna, Wojciech Jakub. Wystawili wartę honorową przy pomniku "Tym, którzy nie powrócili z morza". Po zakończeniu uroczystości uczestniczyli także w zbiórce funduszy na renowację pomnika. Studenci zebrali od darczyńców fundusze w wysokości 1664,99zł. W kweście wzięli udział: Garmash Sasha, Gofryk Pamela, Kaczmarek Marta, Kot Katarzyna, Kozhych Oleksii, Łebek Bartosz, Siciński Maciej, Stypińska Natalia, Sułkowska Anna, Wielgosz Artur, Wojciech Jakub. Dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie tradycji wychowania morskiego.
30.09.2018 Administrator Stron Internetowych

OGÓLNOPOLSKA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

30 września 2018r. w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie rektorów szkół polskich oraz środowiska akademickiego. Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz przedstawicieli uczelni. Akademię Morską w Szczecinie reprezentował Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt.ż.w. Andrzej BĄK, prof. nadzw. AM wraz z Dowódcą Kompanii Honorowej st. chor.szt. rez. Andrzejem KRYSIAKIEM i pocztem sztandarowym w składzie: Mateusz Boniakowski, Paweł Wołodźko i Jakub Karolak.
21.04.2018 Administrator Stron Internetowych

30 ROCZNICA KATASTROFY TANKOWCA ATHENIAN VENTURE

21 kwietnia 2018r. przy pomniku "Tym, którzy nie powrócili z morza" na cmentarzu centralnym z udziałem Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie oddano hołd ofiarom katastrofy cypryjskiego tankowca Athenian Venture. W niedzielę (22.04.2018r.) na mszy świętej w intencji ofiar asystował poczet sztandarowy Akademii Morskiej w Szczecinie.
12.01.2018 Administrator Stron Internetowych

25 ROCZNICA ZATONIĘCIA PROMU JAN HEWELIUSZ - 2018r.

12 stycznia 2018r. przy pomniku pamięci ofiar katastrofy promu "Jan Heweliusz" na cmentarzu centralnym z udziałem Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie odbył się Apel Pamięci zaginionych podczas katastrofy. Akademię Morską w Szczecinie reprezentował Rektor - dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof AM.
01.11.2017 Administrator Stron Internetowych

WARTA HONOROWA 2017

W dniu 1 listopada w ramach realizowanego przez Uczelnię programu edukacji i tradycji wychowania morskiego studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie: Anna Sułkowska, Dominika Stasiak, Katarzyna Kot, Bartosz Łebek, Jakub Wojciech, Kamil Czaja, Maciej Siciński, Paweł Kirkiewicz. Wystawili wartę honorową przy pomniku "Tym, którzy nie powrócili z morza". Po zakończeniu uroczystości uczestniczyli także w zbiórce funduszy na renowację pomnika. Studenci zebrali od darczyńców fundusze w wysokości 1210,32zł. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
08.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Msza inaugurująca nowy rok akademicki

8 października 2017 r. (niedziela) o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbyła się msza święta inaugurująca nowy rok nauki środowiska akademickiego Szczecina.
23.07.2017 Administrator Stron Internetowych

NABÓR DO KOMPANII HONOROWEJ AM w SZCZECINIE

STUDENTKI I STUDENCI WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW Ogłasza się wszem i wobec, żakom płci każdej wszystkich wydziałów, o naborze do kompanii honorowej, pododdziału promującego i reprezentującego Akademię Morską w Szczecinie. Preferowany wzrost od 175 cm do 185 cm. Nabór będzie odbywał się od 02.10.2017 r. do 30.11.2017 r. poprzez osobiste zgłoszenia w Obiekcie Dydaktycznym przy ul. Żołnierskiej 46 (budynek Wydziału Nawigacyjnego – Geodezja) lub telefonicznie. Dowódca kompanii honorowej -st. chor. szt. rez. Andrzej KRYSIAK. Zapraszamy do wykonywania zaszczytnych czynności na rzecz naszej uczelni w składzie kompanii oraz poza nią. www.kompania.am.szczecin.pl
04.05.2017 Administrator Stron Internetowych

Ekspozycja oryginału Konstytucji z 3 maja 1791 r.

W dniu 2 maja 2017r. studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie: Siciński Maciej, Wojciech Jakub, Kołodziej Dawid, Libiszewski Karol, pełnili wartę honorową ze sztandarem przy unikatowym egzemplarzu Konstytucji 3 Maja 1791r. Księga Metryki Litewskiej zawierająca oryginalny rękopis Konstytucji była pierwszą w Europie ustawą zasadniczą przyjętą w sposób demokratyczny, regulującą zasady funkcjonowania państwa, a także prawa i wolności obywateli.
13.01.2017 Administrator Stron Internetowych

Rocznica Zatonięcia Promu Heweliusz - 2017r.

13 stycznia 2017r. przy pomniku pamięci ofiar katastrofy promu "Jan Heweliusz" na cmentarzu centralnym tradycyjnie odbył się Apel Pamięci zaginionych podczas katastrofy. Bliscy ofiar, krewni oraz przedstawiciele branży morskiej złożyli kwiaty. Akademię Morską w Szczecinie reprezentował dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Bąk, prof. AM - Prorektor ds. Morskich. Uroczystość odbyła się w asyście Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie.
21.11.2016 Administrator Stron Internetowych

REKRUTACJA

Nabór
02.11.2016 Administrator Stron Internetowych

1 LISTOPADA 2016r.

Warta honorowa i kwesta
07.10.2016 Administrator Stron Internetowych

ZDJĘCIE TYGODNIA “Głosu Szczecińskiego”

Zdjęcie z inauguracji roku akademickiego zostało wybrane zdjęciem tygodnia w portalu Głosu Szczecińskiego.
11.06.2016 Administrator Stron Internetowych

Oddali hołd marynarzom

Studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie: Agata Łebek, Angelika Zalewska, Adrian Jaremba, Kamil Czaja - wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza. Spotkanie odbyło się z okazji Dni Morza. Dziękujemy za zaangażowanie.
17.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Święto Akademii Morskiej W Szczecinie 2016

W dniu 11.05.2016r. o godz. 8.00 apelem porannym rozpoczęły się uroczystości związane ze „Świętem Szkoły”.
14.01.2016 Administrator Stron Internetowych

Rocznica Zatonięcia Heweliusza - 2016r.

14 stycznia 2016r. na Cmentarzu Centralnym przy pomnikach pamięci ofiar katastrofy promu „Jan Heweliusz” i „Tym, którzy nie powrócili z morza” odbył się Apel Pamięci zaginionych podczas katastrofy. Tradycyjnie odczytano nazwiska osób zaginionych, złożono wieńce i zapalono znicze.
03.11.2015 Administrator Stron Internetowych

Warta honorowa i kwesta

W dniu 1 listopada 2015 na cmentarzu centalnym studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie pełnili wartę przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza, a następnie kwestowali na jego rzecz.
13.10.2015 Administrator Stron Internetowych

Wizyta Pani Premier

W dniu 13 października 2015r. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz w asyście pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie oraz studentów Kompanii Honorowej złożyła kwiaty pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Pomnik i imienne tabliczki z nazwiskami wokół niego stanowią symboliczne miejsce spoczynku marynarzy, którzy nie wrócili ze swoich ostatnich rejsów.
07.10.2015 Administrator Stron Internetowych

Msza Inauguracyjna R.A. 2015/2016

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie w dniu 11października 2015r. odbyła się Msza Święta w intencji środowisk akademickich inaugurująca nowy rok akademicki, w której udział wziął poczet sztandarowy Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecnie w składzie: Izabela Kamińska, Dawid Juszczak, Liliia Iskova. Dziękuję bardzo za zaangażowanie. Dowódca kompanii
03.10.2015 Administrator Stron Internetowych

Podziękowania i wyróźnienia

W dniu 3 października 2015 r. o godzinie 11.00 uroczyście rozpoczęliśmy rok akademicki 2015/2016. Po zakończenu inauguracji kompania udała się do tawerny m/s Ładoga, gdzie zostały wręczone dyplomy i pamiątkowe statuetki dla najbardziej wyróżniających się uczestników pododdziału.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę