Aktualności - Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej – Półfinał A - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 5-6 września 2020 r. na Plaży Miejskiej w Szczecinie, na Wyspie Grodzkiej odbył się jeden z czterech półfinałów rozgrywek o Mistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej. Do naszego miasta przyjechali studenci z uczelni z Gdańska, Poznania, Bydgoszczy i wraz ze studentami ze szczecińskich uczelni rywalizowali, aby wyłonić najlepsze osiem par w kategorii kobiet i mężczyzn, które wezmą udział w rywalizacji finałowej w Gdańsku.

W tym roku Akademia Morska była współorganizatorem mistrzostw i wraz z Organizacją Środowiskową AZS zadbała o prawidłowy przebieg imprezy. Członkowie Klubu Uczelnianego AZS AMS przygotowali 4 boiska, na których rozgrywano mecze oraz biuro zawodów, gdzie na bieżąco spływały wyniki poszczególnych spotkań, a dział promocji naszej Uczelni zadbał o ubiór organizatorów i ufundował nagrody.
W szranki rywalizacji stanęło 16 par męskich i tyle samo żeńskich. Naszą Uczelnie reprezentowała para męska: Radosław Russ i Patryk Bas, którzy dzielnie walczyli, ale nie udało im się awansować do finału. Niestety aura pogodowa nie sprzyjała rywalizacji na świeżym powietrzu, jednak nie przeszkodziła, aby odbywały się zacięte mecze, pełne emocji. Po rozegraniu kilkudziesięciu meczy na czterech boiskach w pierwszym dniu zawodów wyłoniono pary, które już były pewne awansu do finału. Drugi dzień to walka o miejsca i nagrody, które wręczała najlepszym zawodnikom Prezes Klubu Uczelnianego AZS Agnieszka Deja oraz przedstawiciel działu promocji naszej Uczelni Joanna Pleszko.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę