Praktyki - Aktualności - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Praktyki Aktualności

24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Badanie losów zawodowych absolwentów AM przez Biuro Karier AM

Badaniami zostali objęci absolwenci Akademii Morskiej w Szczecinie, którzy ukończyli studia w okresie od stycznia do grudnia 2013 r. Zostały przygotowane dwie odrębne ankiety dla absolwentów studiów inżynierskich oraz magisterskich. Każda z ankiet składała się z 50 pytań, z czego większość stanowiły pytania zamknięte. Respondenci mogli wypełnić ankietę pomiędzy 4. a 30. czerwca 2014 r. Do tego czasu testowane było nowe narzędzie informatyczne umożliwiające prowadzenie badań losów zawodowych absolwentów. Na adresy e-mail, przekazane do Biura Karier przez respondentów podczas składania deklaracji o udziale w badaniu, zostały wysłane linki do ankiet. Z uwagi na specyfikę pracy absolwentów kierunków „pływających” wprowadzona została możliwość wypełnienia ankiety off-line. Łącznie zebrano 236 (53%) wypełnionych formularzy z ogólnej liczby 444 osób, które wyraziły zgodę na wzięcie udziału w badaniu. Na podstawie wyników został opracowany szczegółowy raport.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Odbiór mobilnej komory termiczno-dymowej

Dnia 10.12.2014 r. w Morskim Ośrodku Szkoleniowy w Kołobrzegu przekazana do użytku została mobilna komora termiczno-dymowa wyposażona w tory ćwiczeniowe z możliwością modyfikacji, system naświetlania, nagłośnienia i monitoringu oraz stanowisko kontroli. Akademia Morska w Szczecinie jest jedyną Morską Jednostką Edukacyjną wyposażoną w tego typu sprzęt.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Nowy certyfikat uznania dla SDKO

Miło nam poinformować, iż w efekcie audytu jaki odbył się w Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich w dniach 3-4 grudnia 2014 r. - Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju potwierdziło zakres dotychczasowego uznania ośrodka szkoleniowego - potwierdzając tym samym wysoki standard kształcenia marynarzy. Jednocześnie ośrodek uzyskał zmianę (rozszerzenie) uznania o nowe szkolenia wymagane na mocy konwencji STCW.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

DEEP BV

W dniu 18.11.2014 r. Akademia Morska w Szczecinie miała zaszczyt gościć przedstawicieli holenderskiej firmy DEEP BV działającej w branży hydrograficznej i geofizycznej.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

SDKO na europejskim spotkaniu ośrodków szkoleniowych dynamicznego pozycjonowania

Miło nam poinformować, że w dniach 28-29 października 2014 r. w Neapolu odbyło się europejskie spotkanie przedstawicieli ośrodków szkoleniowych dynamicznego pozycjonowania (Regional Training Providers), w którym uczestniczył delegat naszego studium, dr inż. st. of. pokł. Paweł Zalewski - kierownik Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego. W spotkaniu, oprócz przedstawiciela Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich Akademii Morskiej w Szczecinie, uczestniczyli także przedstawiciele z 20 europejskich ośrodków zajmujących się szkoleniami z tym zakresie. Konferencja poświęcona była zmianom w systemie uzyskiwania kwalifikacji niezbędnych do otrzymania certyfikatu Dynamic Positioning Operator. Omawiano także planowane od 2015 roku zmiany w standardach szkolenia - zgodnie z nowymi wymaganiami instytucji akredytującej ośrodki - The Nautical Institute.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Hartmann Reederei

27.10.2014r. w Auli Łaskiego zorganizowano spotkanie dla studentów kierunków pływających z firmą Hartmann Reederei. W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób, głównie studentów Transportu Morskiego oraz liczna grupa osób z Wydziału Mechanicznego. Prezentację poprowadził szef działu personalnego – Jens Grassmann. Początek spotkania dotyczył struktury organizacyjnej firmy, obszaru działalności oraz projektów rozwoju floty, które będą realizowane w najbliższej przyszłości. Ponadto zostały przedstawione perspektywy podjęcia pracy i praktyk w Hartmann Reederei.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Certyfikat uznania dla MOS w Kołobrzegu i OSRB

W dniach 29-30.07.2014 r. w Morskim Ośrodku Szkoleniowym oraz Ośrodku Szkoleniowym Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu przeprowadzony został audyt ministerialny, na podstawie którego Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przyznało ośrodkom certyfikaty uznania.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Akredytacja MOS w Kołobrzegu

9 czerwca 2014 roku Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu uzyskał decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki wsprawie uznania Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu jako Ośrodka Egzaminacyjnego na stopnie i uprawnienia żeglarskie i motorowodne zgodne z Rozporządzeniem o uprawianiu turystyki wodnej.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

VI Konkurs Fotograficzny Biura Karier AM pt. “Morski Szczecin w obiektywie studentów AM”

VI Konkurs Fotograficzny Biura Karier AM pt. "Morski Szczecin w obiektywie studentów AM" W tegorocznym konkursie tematem przewodnim była morskość Szczecina. W 2014 r. zgłoszono i zakwalifikowano aż 162 zdjęcia, które zostały nadesłane przez 88 uczestników. 20 maja 2014 odbyły się obrady jury, w których uczestniczyli przedstawiciele współorganizatorów oraz Akademii Morskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja o 13:00 w Sali Senatu.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Wizyta „Zachodniopomorskiego Klastra Żeglarskiego“ w Ministerstwie Gospodarki

W kwietniu 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zachodniopomorskiego Klastra Żeglarskiego oraz Naczelnik Departamentu Innowacji i Przemysłu - Milena Jóźwiak-Krakowiak .
10.04.2015 Administrator Stron Internetowych

Monitoring Losów Zawodowych Absolwentów- rocznik 2014

Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie po raz kolejny przeprowadziło ankiety dotyczące losów zawodowych wśród absolwentów Uczelni. W dniu 03.04.2015 r. formularze zostały rozesłane drogą elektorniczną do grupy, która obroniła pracę inżynierską/ magisterską w okresie 01.01.2014- 31.12.2014 r.
26.11.2014 Administrator Stron Internetowych

Zakład Hiab firmy Cargotec Poland Sp. z o.o.

25.11.2014 r. pracownicy zakładu Hiab firmy Cargotec Poland Sp. z o.o. zaprezentowali nowy program stażowy „Akademia Sourcingu”, skierowany do wszystkich osób chcących rozpocząć karierę zawodową w dziale zakupów tej firmy. Podczas spotkania, które zostało zorganizowane w budynku Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej, przedstawiono założenia programu oraz specyfikę pracy w dziale. Studenci mogli poznać zakres obowiązków oraz specyfikę pracy w sourcingu w zakładzie Hiab, odpowiadającym za 230 dostawców, którzy dostarczają razem ok. 17 000 różnych komponentów, z których budowane są żurawie.
14.05.2014 Administrator Stron Internetowych

Regulamin odbywania praktyk morskich

Regulamin Porządkowy Odbywania Praktyk Morskich Na Statku Szkolno-Badawczym m/s „Nawigator XXI”
02.04.2014

Spotkanie z firmą ECL Euro-Cargo-Logistik Kontor GmbH

We wtorek 10.03.2014 r. w budynku Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej 4 przed studentami naszej uczelni zaprezentowała się firma ECL Euro-Cargo-Logistik Kontor GmbH.
18.05.2012 Administrator Stron Internetowych

Spotkanie studentów AM w Szczecinie z OMK NSZZ “Solidarność” i przedstawicielem portalu Seaman.pl

Dnia 17 maja 2012 w godz. 10:45 – 11:30 w Auli Łaskiego odbyło się spotkanie studentów AM w Szczecinie z przedstawicielami Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ „Solidarność” oraz portalu dla marynarzy Seaman.pl. Tematem prezentacji było „Wszystko, co marynarz powinien wiedzieć przed rozpoczęciem rejsu”. Prezentacja została zorganizowana przez Biuro Karier w ramach projektu pt. „Rozwój i promocja kierunków technicznych w Akademii Morskiej w Szczecinie”.
16.05.2012

Prezentacja firmy EPA Marine w AM w Szczecinie

Biuro Karier AM w Szczecinie zaprasza studentów Mechatroniki, Nawigacji oraz Informatyki Morskiej na spotkanie z firmą EPA Marine, które odbędzie sie w ramach projektu pt. "Rozwój i promocja kierunków technicznych w Akademii Morskiej w Szczecinie".
15.05.2012 Administrator Stron Internetowych

Przedstawiciele OMK NSZZ “Solidarność” oraz portalu SEAMAN w AM w Szczecinie

Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza studentów na spotkanie z przedstawicielami Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ "Solidarność" (ITF) oraz portalu dla marynarzy SEAMAN.pl.
16.03.2012 Administrator Stron Internetowych

Niezidentyfikowany obiekt ... na dnie.

Morze Bałtyckie – ciągle niepoznane z niezidentyfikowanymi obiektami na dnie. Dziwne wzniesienia i zagłębienia w dnie. Co może się kryć pod warstwą żwiru i piasku morskiego.
07.01.2012

Hamburg Sued Group ufundował stypendia dla studentów AM

6 listopada 2012 w Sali Tradycji na Akademii Morskiej w Szczecinie w obecności Prezesa Polaris Maritime Services Ltd, kpt. ż. w. Michała Czerepaniaka, oraz Prorektora ds. Morskich, dr inż. kpt. ż. w. Andrzeja Bąka odbyło się podpisanie umów stypendialnych. Stypendystami zostało 5 studentów II roku z Wydziału Mechanicznego oraz student III roku z Wydziału Nawigacyjnego.
22.12.2011 Administrator Stron Internetowych

Wspomnienia z praktyki morskiej na żaglowcu “Dar Młodzieży”

W nr 4 2011 Akademickich Aktualności Morskich ukazał się reportaż pani Laury Kopieckiej, studentki II roku Wydziału Nawigacyjnego, której praca została nagrodzona w konkursie zorganizowanym przez Dział Spraw Morskich i Praktyk pod hasłem: "Dar Młodzieży - nie tylko praktyka, ale również wielka przygoda".

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę