Praktyki - Aktualności - Akademia Morska w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Praktyki Aktualności

10.05.2018 Administrator Stron Internetowych

Program obchodów 20-lecia m/s Nawigator XXI

23 maja br. w Szczecinie na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego odbędą się uroczystości 20-lecia podniesienia bandery na m/s Nawigator XXI.
04.05.2018 Administrator Stron Internetowych

20-lat podniesienia bandery na m/s Nawigator XXI

W dniu 23 maja br. o godzinie 11:40, na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego, odbędą się obchody 20-lecia podniesienia bandery na statku m/s Nawigator XXI. Wśród atrakcji obchodów przewidziane jest uroczyste wpłynięcie m/s Nawigator XXI do portu w asyście holowników, na pokładzie odbędzie się między innymi uroczysty Senat Akademii Morskiej oraz przekazanie bandery Szczecina.
05.01.2018 Administrator Stron Internetowych

Zapraszamy na spotkanie promocyjne Legii Akademickiej

Dla studentów AM: Studenci uczestniczący w ww. spotkaniu są zwolnieni z zajęć dydaktycznych. Stosowne usprawiedliwienie wydaje Dział Nauczania.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Spotkanie informacyjne - Legia Akademicka

W dniu 30 listopada na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Humanistycznym, ul. Krakowska 71-79, odbędzie się spotkanie promocyjne Legii Akademickiej. Wszystkich Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na godzinę 12:00, sala 152, odbędzie się tam wykład na temat założeń programu LA MON i informacje rekrutacyjne. Po spotkaniu, w godzinach 13.00 - 15.00, zaplanowany jest pokaz sprzętu 12 Brygady Zmechanizowanej, strzelnica kontenerowa, symulator Śnieżnik, pokaz bezzałogowych Środków Powietrznych.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Rejs Darem Młodzieży

Rejs Niepodległości dookoła świata odbędzie się na podkładzie "Daru Młodzieży". Weźmie w nim udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie, oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których zawinie polski żaglowiec. Rejs pod banderą biało-czerwoną uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata. Rejs to także zarówno kontynuacja, jak i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Legia Akademicka

15 listopada br., na Nawigatorze XXI, odbyło się spotkanie kadry Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz przedstawicieli Akademii Morskiej w Szczecinie.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Polska100

Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z polską załogą, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs dookoła świata. Załoga przepłynie 40 tysięcy mil morskich, odwiedzi 5 kontynentów i 100 portów oraz wystartuje w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli słynnych klasykach, takich jak: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda czy Middle Sea Race.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Polskie Targi Edukacyjne

W dniach 21 – 27 września br. Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Bąk prof. nadzw. AM uczestniczył w Polskich Targach Edukacyjnych w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Targi organizowane były przez Ambasadę Indonezji w Warszawie. Celem targów było zacieśnienie współpracy między uczelniami z obu państw oraz zapoznanie indonezyjskich studentów z propozycjami i możliwościami edukacyjnymi w Polsce. Oprócz Akademii Morskiej w Szczecinie w targach wzięli udział przedstawiciele licznych uczelni z całego kraju, w tym Akademii Morskiej w Gdyni, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Uniwersytetu Warszawskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy Politechniki Warszawskiej.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Statek szkoleniowy Akademii Morskiej Nawigator XXI wraca do Szczecina

17 października Nawigator XXI popłynął do stoczni remontowej Marynarki Wojennej w Gdyni na przegląd klasowy. Z końcem października wraca do portu macierzystego i 6 listopada wypływa w rejs szkoleniowy ze studentami z Wydziału Mechanicznego AM w Szczecinie.
20.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Wyróżnienie dla Absolwenta Akademii Morskiej w Szczecinie

[fot. GospodarkaMorska.pl]
W piątek, 13 października br., podczas Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni odbyła się ceremonia wręczenia nagród I edycji Konkursu na Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej. Zamiarem Organizatora, Polskiego Związku Zarządców Statków, było „wyróżnienie najlepszego Absolwenta celem podtrzymania jakości kadr morskich i otwarcia perspektywy pracy na morzu młodych ludzi, świeżo upieczonych absolwentów. Promocja działalności ship managementowej w Polsce”.
21.07.2017 Administrator Stron Internetowych

X Konkurs Fotograficzny Biura Karier

W tym roku tematem jubileuszowego konkursu jest: „Wymarzona podróż – świat w obiektywie". Na zdjęcia czekamy do 21 marca 2018 r.
21.11.2016 Administrator Stron Internetowych

Monitoring Losów Zawodowych Absolwentów - rocznik 2012 - po 3 latach od skończenia studiów

Zgodnie z procedurami monitorowania losów zawodowych absolwentów, na przełomie listopada 2015 r. i stycznia 2016 r. do wszystkich absolwentów rocznika 2012, którzy wyrazili zgodę na udział w badaniu przesłana została drogą elektroniczną wiadomość e-mail z prośbą o wypełnienie ankiety.
27.10.2016 Administrator Stron Internetowych

Próba bicia rekordu na Nawigatorze XXI

17.10.2016 r. studenci Akademii Morskiej w Szczecinie włączając się w ogólnopolską akcję Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęli próbę bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Na pokładzie Nawigatora XXI pod czujnym okiem kamer do akcji przyłączyło się 25 osób - studentów i pracowników Uczelni. Wszystko zostało nagrane i zaprotokołowane tak, aby zostały spełnione formalne przesłanki do dokonania wpisu w oficjalnej Księdze Rekordów Giunnessa. Pierwsze szacunkowe informacje wskazują na około 90 000 osób, które w całej Polsce włączyły się w tę inicjatywę.
24.05.2016

Konkurs fotograficzny „Woda, ogień, ziemia, powietrze - cztery żywioły, różne oblicza”.

Podtrzymując kilkuletnią już tradycję Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie ogłosiło 7. edycję Konkursu Fotograficznego.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Nowy certyfikat - szkolenia dla pilotów morskich w SDKO

Informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 4 marca 2015 w sprawie uznawania stacji pilotowych i ośrodków szkolenia pilotów, Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpiło z wnioskiem o uznanie w zakresie szkoleń kwalifikacyjnych, niezbędnych do uzyskania i odnowienia kwalifikacji pilota morskiego.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Współpraca z LSJ Human Resources Group

Dzięki nawiązanej współpracy z firmą LSJ Human Resources Group w Szczecinie, realizującą projekt „Młodzi na start”, w dniu 13.05.2015 r. oraz w dniu 2.06.2015 r. studenci Akademii Morskiej uczestniczyli w szkoleniach dotyczących zasad poszukiwania pracy, poprawnego pisania CV oraz prezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Spotkanie MATRIX

Pracownicy Biura Karier uczestniczyli 9.04.2015 r. w spotkaniu dotyczącym platformy Matrix, będącej:
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Spotkanie z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police

Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie uczestniczyli 16.03.2015 r. w spotkaniu z Grupą Azoty Zakładem Chemicznym Police, którego pracownicy prezentowali projekt stażowy pod nazwą „Zielona Kuźnia”.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Nowy certyfikat Lloyd’s Register i nowe przeszkolenia

Informujemy, że Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich w Szczecinie po raz kolejny uzyskało potwierdzenie wysokich standardów szkolenia marynarzy w oparciu o wytyczne normy ISO 9001:2008 - co zostało potwierdzone nowym certyfikatem wydanym przez Lloyd's Register Quality Assurance.
24.05.2016 Administrator Stron Internetowych

Biuro Karier na Facebook’u

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie w marcu 2015 r. uruchomiło swój funpage na Facebooku. Profil BK cieszy się on ogromnym zainteresowaniem studentów, absolwentów oraz pracodawców ponieważ pozwala na szybką komunikację i usprawnia przekazywanie informacji o ważnych dla Uczelni i biura wydarzeniach. Na profilu organizowane są również konkursy, w których nagrodami są gadżety otrzymywane od zaprzyjaźnionych pracodawców.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę