Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Praktyki Aktualności

11.06.2019

IV Ogólnopolska Konferencja Biur Karier

W dniach 23 – 24 maja 2019 r. odbyła się „IV Ogólnopolska Konferencja Biur Karier”, której organizatorami były Biura Karier zrzeszone w ramach Zachodniopomorskiej Sieci Biur Karier przy wsparciu Komisji ds. Biur Karier przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
05.06.2019 Administrator Stron Internetowych

Udział Akademii Morskiej w projekcie MORGRAV

Na zdjęciu od prawej strony: Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt. ż. w. Arkadiusz Tomczak prof. nadzw. AM, dr hab. inż. Jerzy Pyrchla prof. nadzw. PG, mgr Krzysztof Pyrchla, dr hab. inż. Witold Kazimierski, prof. nadzw. AM
m/s Nawigator XXI brał udział w badaniach w ramach projektu p.t. „Opracowanie technologii pozyskiwania i eksploracji danych grawimetrycznych przybrzeża polskich obszarów morskich oraz jego pobrzeża” (MORGRAV).
29.05.2019 Administrator Stron Internetowych

Przedstawiciele firmy Stargate Shipmanagement GmbH w AM

Na zdjęciu od prawej: Prorektor ds. Morskich Arkadiusz Tomczak, Captain Yoji Suzuki, Hiroshi Fukuda, Capt. Adam Kiszkurno, Dyrektor SDKO Paweł Krause.
W dniu 23 maja Prorektor ds. Morskich Pan Arkadiusz Tomczak wraz z Dyrektorem SDKO Panem Pawłem Krause gościł przedstawicieli firmy Stargate Shipmanagement GmbH, Captain Yoji Suzuki, Hiroshi Fukuda, Deputy General Manager oraz Capt. Adam Kiszkurno, Marine Superintendent. Prorektor Tomczak zaprezentował możliwości szkoleniowe Akademii Morskiej w Szczecinie. Goście odwiedzili symulatory manewrowe, ARPA, ECDIS, LNG, Symulator Siłowni Okrętowej.
27.05.2019 Administrator Stron Internetowych

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym Biura Karier

16 maja br. w Sali Senatu odbyło się rozdanie nagród w XI Konkursie Fotograficznym Biura Karier Akademii Morskiej pt. "Akademia Morska - morze przygód, wspomnień i historii".
22.05.2019 Administrator Stron Internetowych

Wizyta w ramach programu wymiany European Coast Guard Functions Training

Fot.: Urząd Morski w Szczecinie
W ramach międzynarodowego programu wymiany European Coast Guard Functions Training Urząd Morski w Szczecinie gościł przedstawiciela służby celnej hiszpańskiej administracji morskiej, pana Jose Luisa Pineiro Casais.
27.02.2019 Administrator Stron Internetowych

Nawigator XXI we Flensburgu

26 lutego br. m/s Nawigator XXI zacumował, z naszymi studentami na pokładzie, w porcie we Flensburgu.
30.01.2019 Administrator Stron Internetowych

Carnival Maritime

W poniedziałek, 28 stycznia, na AMS odbyła się prezentacja firmy Carnival Maritime. Na zaproszenie Prorektora ds. Morskich Pani Dyrektor Caroline Baumgartner opowiedziała studentom o specyfice pracy na statkach wycieczkowych, przedstawiła program praktyk dla kadetów oraz poinformowała o procedurze rekrutacji do wspomnianego programu.
19.11.2018 Administrator Stron Internetowych

Targi Pracy 20.11.2018r.

Zapraszamy do uczestnictwa w Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Akademii Morskiej w Szczecinie.
18.07.2018 Administrator Stron Internetowych

Studenci Akademii Morskiej na STS Kruzensztern

15 lipca w Świnoujściu, na pokład rosyjskiego żaglowca Kruzensztern zamustrowało się 35 Studentów z naszej Uczelni. Obecnie żaglowiec stoi przy kei w Esjberg, w Danii, kolejne porty to – Stavanger w Norwegii, Harlingen w Holandii. Rejs zakończy się w Rostocku, w Niemczech, 12 sierpnia. Studenci odbywający praktyki studiują na Wydziale Nawigacyjnym i Mechanicznym.
10.05.2018 Administrator Stron Internetowych

Program obchodów 20-lecia m/s Nawigator XXI

23 maja br. w Szczecinie na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego odbędą się uroczystości 20-lecia podniesienia bandery na m/s Nawigator XXI.
04.05.2018 Administrator Stron Internetowych

20-lat podniesienia bandery na m/s Nawigator XXI

W dniu 23 maja br. o godzinie 11:40, na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego, odbędą się obchody 20-lecia podniesienia bandery na statku m/s Nawigator XXI. Wśród atrakcji obchodów przewidziane jest uroczyste wpłynięcie m/s Nawigator XXI do portu w asyście holowników, na pokładzie odbędzie się między innymi uroczysty Senat Akademii Morskiej oraz przekazanie bandery Szczecina.
05.01.2018 Administrator Stron Internetowych

Zapraszamy na spotkanie promocyjne Legii Akademickiej

Dla studentów AM: Studenci uczestniczący w ww. spotkaniu są zwolnieni z zajęć dydaktycznych. Stosowne usprawiedliwienie wydaje Dział Nauczania.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Spotkanie informacyjne - Legia Akademicka

W dniu 30 listopada na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Humanistycznym, ul. Krakowska 71-79, odbędzie się spotkanie promocyjne Legii Akademickiej. Wszystkich Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na godzinę 12:00, sala 152, odbędzie się tam wykład na temat założeń programu LA MON i informacje rekrutacyjne. Po spotkaniu, w godzinach 13.00 - 15.00, zaplanowany jest pokaz sprzętu 12 Brygady Zmechanizowanej, strzelnica kontenerowa, symulator Śnieżnik, pokaz bezzałogowych Środków Powietrznych.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Rejs Darem Młodzieży

Rejs Niepodległości dookoła świata odbędzie się na podkładzie "Daru Młodzieży". Weźmie w nim udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie, oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których zawinie polski żaglowiec. Rejs pod banderą biało-czerwoną uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata. Rejs to także zarówno kontynuacja, jak i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży.
28.11.2017 Administrator Stron Internetowych

Legia Akademicka

15 listopada br., na Nawigatorze XXI, odbyło się spotkanie kadry Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz przedstawicieli Akademii Morskiej w Szczecinie.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Polska100

Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z polską załogą, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs dookoła świata. Załoga przepłynie 40 tysięcy mil morskich, odwiedzi 5 kontynentów i 100 portów oraz wystartuje w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli słynnych klasykach, takich jak: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda czy Middle Sea Race.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Polskie Targi Edukacyjne

W dniach 21 – 27 września br. Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Bąk prof. nadzw. AM uczestniczył w Polskich Targach Edukacyjnych w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Targi organizowane były przez Ambasadę Indonezji w Warszawie. Celem targów było zacieśnienie współpracy między uczelniami z obu państw oraz zapoznanie indonezyjskich studentów z propozycjami i możliwościami edukacyjnymi w Polsce. Oprócz Akademii Morskiej w Szczecinie w targach wzięli udział przedstawiciele licznych uczelni z całego kraju, w tym Akademii Morskiej w Gdyni, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Uniwersytetu Warszawskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy Politechniki Warszawskiej.
27.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Statek szkoleniowy Akademii Morskiej Nawigator XXI wraca do Szczecina

17 października Nawigator XXI popłynął do stoczni remontowej Marynarki Wojennej w Gdyni na przegląd klasowy. Z końcem października wraca do portu macierzystego i 6 listopada wypływa w rejs szkoleniowy ze studentami z Wydziału Mechanicznego AM w Szczecinie.
20.10.2017 Administrator Stron Internetowych

Wyróżnienie dla Absolwenta Akademii Morskiej w Szczecinie

[fot. GospodarkaMorska.pl]
W piątek, 13 października br., podczas Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni odbyła się ceremonia wręczenia nagród I edycji Konkursu na Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej. Zamiarem Organizatora, Polskiego Związku Zarządców Statków, było „wyróżnienie najlepszego Absolwenta celem podtrzymania jakości kadr morskich i otwarcia perspektywy pracy na morzu młodych ludzi, świeżo upieczonych absolwentów. Promocja działalności ship managementowej w Polsce”.
21.07.2017 Administrator Stron Internetowych

X Konkurs Fotograficzny Biura Karier

W tym roku tematem jubileuszowego konkursu jest: „Wymarzona podróż – świat w obiektywie". Na zdjęcia czekamy do 21 marca 2018 r.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę