Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Studium Nauki Języków Obcych O Studium

 

Studium Nauki Języków Obcych (SNJO) jest międzywydziałową jednostką powołaną do nauczania języków obcych (jęz. angielskiego i niemieckiego) studentów wszystkich kierunków. Szczególny charakter międzynarodowej branży żeglugowej wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, który jest językiem komunikacji w handlu międzynarodowym. Dla nawigatorów natomiast znajomość angielskiego jest absolutną koniecznością, w szczególności w zakresie komunikacji dotyczącej bezpieczeństwa statków.

Doświadczony personel SNJO przygotowuje studentów do wykonywania zawodu z zachowaniem najwyższych standardów nauczania. Na zespół SNJO składa się dwudziestu nauczycieli akademickich (dziewiętnastu jęz. angielskiego , dwóch nauczyciela jęz. niemieckiego oraz jeden hiszpańskiego) . Trzynastu starszych wykładowców, czterech wykładowców, trzech lektorów, sekretariat i czytelnia – 1 osoba oraz pracownik techniczny — wszyscy oni dokładają wszelkich starań, aby zapewnić studentom Akademii Morskiej kształcenie na najwyższym poziomie.

Wysoce wykwalifikowani nauczyciele mają również doświadczenie w pracy na morzu, co ułatwia im nauczanie języka angielskiego w rejestrze morskim. Utrzymują oni również kontakty z nauczycielami z innych placówek edukacji morskiej, dzieląc się doświadczeniem i opracowując pomysły na ciekawe lekcje i innowacyjne metody nauczania podczas międzynarodowych konferencji i warsztatów.

SNJO ma szeroki wybór publikacji i materiałów do nauki języka angielskiego w rejestrze morskim, w tym podręczniki, nagrania i własne pomoce dydaktyczne, takie jak skrypty i testy. Ponadto, do dyspozycji personelu i studentów jest czytelnia z szerokim wyborem materiałów źródłowych, słowników i dostępem do Internetu.

Studenci pierwszego roku przychodzą na Akademię z różną znajomością języków obcych. W celu zapewnienia jak najbardziej efektywnego nauczania, studenci uczą się w grupach stworzonych na podstawie wyników testów kwalifikacyjnych sprawdzających ich znajomość języka jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. Nauczanie języków, podzielone na kilka etapów, odbywa się z zachowaniem ogólnie przyjętych norm, z uwzględnieniem wszystkich czterech sprawności językowych: rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania. Zgodnie z programem nauczania studenci najpierw podnoszą ogólną znajomość języka, aby później podjąć naukę języka morskiego, który będzie im niezbędny w przyszłej pracy zawodowej.

W Studium mamy do dyspozycji laboratoria językowe i sale ćwiczeniowe wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe, między innymi oryginalne nagrania komunikacji pomiędzy statkami i innego typu komunikacji morskiej. Z powodzeniem wykorzystując najnowsze technologie i metody nauczania, nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego stosują również tradycyjną metodę komunikacyjną, polegającą na interakcji pomiędzy nauczycielem i studentem, a także pomiędzy poszczególnymi studentami. Niektóre zajęcia bywają męczące, dlatego przeplatane są zajęciami w laboratorium komputerowym, które z kolei należą do ulubionych zajęć studentów. Mając do dyspozycji szeroki wybór programów do samodzielnej nauki i testowania zdobytych umiejętności, studenci przygotowują się do egzaminu, do którego podchodzą na koniec każdego roku studiów.
Nasi absolwenci są gruntownie przygotowani do podjęcia zatrudnienia w angielskojęzycznym środowisku ludzi morza.

Autor: Administrator Stron Internetowych

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę