Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Osiedle Akademickie Jak dojechać

Jak dojechać do Osiedla Akademickiego?

Nie jest to wcale takie trudne. Jeśli wysiądziemy na Dworcu Głównym (Mapa ogólna) musimy udać się w stronę ulicy Kolumba - czyli w stronę Odry (widać ją z dworca PKP).
Na ulicy Kolumba znajdziemy przystanek tramwajowy linii numer 6 (wiata bliżej rzeki) - biegnącej w kierunku ulicy Ludowej, lub też linii numer 3.
Idąc radzimy zaopatrzyć się w kiosku na dworcu w bilet na 15 minut jazdy (tramwaj jedzie zaledwie 5-10 minut ale najmniejszy nominał biletu jest na 15 minut).

LINIA NR 6 - w kierunku ulicy Ludowej - wysiadamy na 3 przystanku przy Wałach Chrobrego, w najbardziej charakterystycznym punkcie miasta. Tam między innymi mieści się główny gmach Akademii Morskiej.
Prawymi schodami kierujemy się w górę na Wały, następnie idziemy prosto, mijamy gmach muzeum i położony za nim skwer aż dotrzemy do budynku z dużym napisem AKADEMIA MORSKA (koloru białego). Tu właśnie znajduje się Osiedle Akademickie AM w Szczecinie.

LINIA NR 3 - dłuższa droga przez miasto. Wysiadamy na 4. przystanku przy Placu Rodła - na pewno nie da się go przeoczyć, tam stoi najwyższy budynek Szczecina - biurowiec PAZIM, zwany przez mieszkańców miasta „termosem”. Z przystanku udajemy się w stronę PAZIM-u i dalej w kierunku widocznego parku. Przechodzimy przez park obok ładnego hoteliku PARK i wychodzimy na wieżowce Osiedla akademickiego. Proste….

Jeśli chcesz sprawdzić rozkład jazdy tramwajów w Szczecinie - kliknij tutaj!

Uwaga - na Wałach Chrobrego obowiązuje Strefa Ograniczonego Postoju. Parkując tam samochodem trzeba mieć bilet postojowy (można je kupić w automatach) lub abonament. Część ulic wokół naszego osiedla nie jest włączona w tzw. strefę SOP. Na mapce widać to wyraźnie.

Autor: Administrator Stron Internetowych

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę