Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Dział Rozwoju Akredytacje międzynarodowe

Akredytacje międzynarodowe w poprawie rozpoznawalności i konkurencyjności, ale przede wszystkim sprzyjające podnoszeniu jakości kształcenia

Proces umiędzynarodowienia polskich uczelni powoduje, że chcą być one rozpoznawalne nie tylko w kraju ale i na całym świecie. Tę rozpoznawalność mogą zapewnić między innymi uzyskane certyfikaty akredytacji zagranicznych. Posiadane akredytacje w istotny sposób poprawiają wizerunek szkół wyższych, świadczą o jakości kształcenia prowadzonych kierunków studiów. W ten sposób wpływają na wzrost zainteresowania wśród osób poszukujących wymarzonego kierunku studiów, czy też zawodu. Uczelnie ustawicznie podnoszą poziom swego umiędzynarodowienia, oferują studia w językach obcych, z kolei młodzi ludzie coraz chętniej poszukują studiów poza swoim macierzystym krajem. Posiadanie akredytacji przez Uczelnie często staje się głównym narzędziem wspierającym podjęcie decyzji dotyczącej wyboru poszukiwanego kierunku studiów. Z tych powodów także dla polskich uczelni akredytacje międzynarodowe stały się obiektami zainteresowań, co znacznie wpływa na pozycjonowanie pośród uczelni z całego świata. Sam proces uzyskania ich jest dość trudny i czasochłonny. Wymaga jednocześnie wspólnych działań całej społeczności akademickiej, co przyczynia się do poprawy m.in. procesu zarządzania uczelnią, a tym samym wpływa na jej rozwój i samodoskonalenie. Nie mniej jednak warto podejmować takie działania.

Posiadanie przez AMS akredytacji zagranicznych zapewnia w sposób naturalny konkurencyjność Akademii i jej rozpoznawalność na arenie międzynarodowej, a także krajowej.

W ramach projektu pozakonkursowego MEiN „Akredytacje zagraniczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Akademia Morska w Szczecinie realizuje następujące procedury akredytacyjne:
 
  • 3 akredytacje programowe EUR-ACE® Label - ENAEE (European Network for Engineering Accreditation),
  • reakredytacja The Nautical Institute,
  • recertyfikacja ISO 9001 - Lloyd's Register Quality Assurance. 
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę