Ustawienia dostępności

Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Akademia Morska w Szczecinie

Biblioteka Aktualności biblioteki

05.05.2021

Godziny otwarcia Biblioteki

Poniedziałek 8.30-15.00

Wtorek 8.30-15.00

Środa 9.00-17.00

Czwartek 8.30-15.00

Piątek 8.30-15.00

Użytkownicy chcący skorzystać z usług
Wypożyczalni (tel. 91 4809-710) i Czytelń (tel. 91 4809-703)
zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonowanie_Bibliotek_uczelnianych_w_trakcie_epidemii_COVID19.pdf

XVIII Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021

04.05.2021

Uwaga studenci I-go roku studiów stacjonarnych !!!

Przypominamy, że wszystkich studentów I-go roku studiów stacjonarnych obowiązuje
test biblioteczny, który należy zaliczyć do końca pierwszego semestru.
Test jest dostępny w zakładce "Szkolenie biblioteczne dla studentów I-go roku"

Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych

Zapraszamy na webinaria:

"Zarządzanie Danymi Badawczymi" - 18 maja (wtorek) 2021 o godz. 12:00 na platformie ClickMeeting.

Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych

"Baza AccessEngineering" 18 maja (wtorek) 2021, w godzinach 13:30 –14:30

Rejestracja do webinarium

oraz na konferencję:

Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie – standardy, narzędzia, dobre praktyki.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego UJ” -20-21 maja 2021 za pośrednictwem platformy streamingowej.
11.04.2021

Test bazy Academic Research Source

Informujemy, że do 11 czerwca 2021 r. został aktywowany dostęp testowy do bazy
Academic Research Source na platformie EBSCOhost.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 200,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism.
Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, matematykę, języki obce, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Baza jest dostępna dla użytkowników w sieci AMS oraz z komputerów domowych po wpisaniu loginu i hasła. Aby otrzymać login i hasło prosimy pisać na adres: infnauk@am.szczecin.pl

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach
dostępnych pod linkami:

Academic Research Source eJournals - czasopisma

Academic Research Source eBooks - książki elektroniczne

11.03.2021

Zdalny dostęp dla studentów AMS

Informujemy, że dla studentów AMS uruchomiliśmy zdalny dostęp do naukowych baz danych dostępnych dotychczas jedynie w sieci uczelnianej. Dostęp do Baz w sieci AMS można uzyskać z komputerów domowych. Wejście oraz instrukcja logowania dostępne są ze strony głównej BG AMS w zakładce:

Zdalny dostęp do baz danych dla studentów.

Po zalogowaniu do zdalnego pulpitu możemy korzystać z następujących baz: Access Engineering, EBSCOhost, IEEE Xplore, Knovel (Elsevier), Science Direct (Elsevier), Science on-line, Springer, Taylor & Francis, Wiley Online Library.
Bazy można przeszukiwać osobno (klikając w ikonę odpowiedniej bazy) lub wszystkie jednocześnie korzystając z multiwyszukiwarki EBSCO Discovery Service.

*****
Przypominamy również, że z komputerów domowych można korzystać także z Baz na hasło. W tym celu należy wysłać prośbę o login i hasło z poczty uczelnianej na adres: infnauk@am.szczecin.pl
31.01.2021

Webinaria Elsevier 2021 r.

Elsevier zaprasza na cykl szkoleń z baz naukowych (ScienceDirect, Scopus, Funding, Expert Lookup, SciVal, Mendeley, Research Data Management, Digital Commons, Pure, Reaxys), które odbędą się w języku polskim i angielskim.

więcej informacji "Szkolenia Elsevier"
12.11.2020

Publikacje PRS

Przypominamy, że Polski Rejestr Statków udostępnia wybrane publikacje na www.prs.pl
Na stronie m. in.: Zachęcamy do korzystania.
11.11.2020

Federacja Bibliotek Cyfrowych

Zachęcamy do korzystania z serwisu, który gromadzi, przetwarza i udostępnia w wygodny i łatwy sposób, informacje o zbiorach on-line, zdigitalizowanych przez polskie instytucje nauki i kultury. Serwis efektywnie i precyzyjnie przeszukuje bazy bibliotek cyfrowych w Polsce.

Federacja Bibliotek Cyfrowych

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę