Grupa robocza 125 - ds. Śródlądowych Dróg Wodnych Światowego Stowarzyszenia Infrastruktury Transportu Wodnego - PIANC obraduje w Akademii Morskiej w Szczecinie 21 i 22 lutego 2018 r.
Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.

20 lutego 2018 roku Ośrodek Szkoleniowy Akademii Morskiej w Kołobrzegu gościł uczestników 4. spotkania Grupy Roboczej ds. KIS 17 (wcześniej - 20) - Inteligentnych Technologii Morskich.

Około 1000 osób odwiedziło Akademię Morską w Szczecinie w poniedziałek, 19 lutego. Dzień otwarty był okazją do zaprezentowania zaplecza szkoleniowo-badawczego Akademii, zapoznania przyszłych studentów z wykładowcami oraz przestrzenią uczelni.

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Akademii Morskiej w Szczecinie na targach edukacyjnych i zapoznania się z naszą ofertą.

Z przyjemnością informujemy, że Akademia Morska w Szczecinie w dniu 14 lutego 2018 r. zakończyła negocjacje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju dotyczące zakresu merytorycznego projektu NOWE HORYZONTY.

Do 20 lutego 2018 r. trwa nabór na nową specjalność na studiach II-go stopnia (magisterskich). Uruchomienie nowej specjalności na kierunku Transport wynika z pojawiających się sygnałów z rynku TSL o zwiększającym się zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie sterowania i zarządzania ruchem w systemach transportowych.
Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej ma przyjemność zaprezentować lutowy numer „Z nami w Świat…”, czyli aktualne międzynarodowe oferty nauki i pracy dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.
Bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury z matematyki - kurs PITAGORAS - jak co roku odbędą się w Akademii Morskiej w Szszczecinie.
Zbliża się kolejna edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów - nabór wniosków od 1 do 9 marca.
Spotkanie odbędzie się 15.02.2018 r. (czwartek) w godzinach 11:00-13:00 w Sali Rad Wydziałów PUM (s.109) przy ulicy Rybackiej 1. Spotkanie otwarte jest zarówno dla pracowników Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie jak i Akademii Morskiej w Szczecinie.
Prezentacja sprzętu, symulacje, konkursy i ciekawe spotkania - mnóstwo atrakcji czeka na uczestników dnia otwartego, 19 lutego od 9:00 w Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapraszamy zorganizowane grupy ze szkół ze Szczecina i nie tylko.
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 2/2018, które kierujemy do kadry akademickiej.