Prezentujemy kolejny numer biuletynu CTTM zawierającego informacje dla branży morskiej z zakresu źródeł finansowania B+R+I, transferu wiedzy i komercjalizacji, możliwości rozwoju kariery naukowej i podnoszenia kompetencji, zmian legislacyjnych w zakresie zarządzania uczelnią i jej wynikami badań oraz wydarzeń istotnych dla branży.
Otwarty Nawigator XXI, międzynarodowe zmagania sportowe, wizyty uczniów i studentów z Polski i zagranicy - Dni Morza, które odbyły się w Szczecinie w miniony weekend (14-16 czerwca) to intensywny czas również dla Akademii Morskiej.

W ramach wymiany międzynarodowej dla nauczycieli akademickich w ramach Programu ERASMUS+ wykłady z przedmiotu Portowe urządzenia techniczne poprowadziła dr inż. Małgorzata Szyszko z Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, Akademii Morskiej w Szczecinie.

Mając na względzie konieczność utrzymania najwyższych standardów szkolenia absolwentów akademii morskich, jak również wyrażając dążenie do nieustannego rozwoju ich cech osobowościowych, Polski Związek Zarządców Statków niniejszym ustanawia „Nagrodę Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej”

Trwa rekrutacja na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie – komisje rekrutacyjne czekają już na Was.  Do 10 lipca możesz składać dokumenty w komisji przy dziekanacie właściwego wydziału oraz zarejestrować się online przez stronę rekrutacji.

3 czerwca odbyło się spotkanie JM Rektora AM dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciecha Ślączki, prof. nadzw. AM , pani Prorektor ds. Nauczania dr inż. Agnieszki Dei, Kierownika Studium Nauki Języków Obcych – mgr Magdy Kosińskiej ze studentami, „Olimpijczykami”, którzy uczestniczyli w drugim, finałowym etapie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.
W dniu 29.05. o godz. 15.30 odbył się Finał Mistrzostw AM Let’s Play Kahoot!.
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 3/2019, które kierujemy do kadry akademickiej.

Pięćdziesięcioosobowy zespół pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zdeklasował rywali podczas największego festiwalu w Czechach – 47th Festival Of Songs Olomouc 2019, zdobywając nagrodę Grand Prix – główne trofeum festiwalu.

W dniach 15-16 maja w Kłajpedzie odbyło się Forum LNG (Klaipeda LNG Forum 2019) zorganizowane wspólnie przez Park Naukowo Technologiczny w Kłajpedzie, firmę Klaipedos Nafta oraz ambasadę Holandii.

Nowo powołane Koło Ligi Morskiej i Rzecznej działa od tego roku w Akademii Morskiej w Szczecinie. 24 maja, podczas uroczystego posiedzenia Senatu AM, z okazji Święta Szkoły, członkowie koła złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Akademii Morskiej w Szczecinie.

Przy okazji Święta Szkoły - 24 maja - na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu otwarto jedno z najnowszych laboratoriów - Laboratoirum Szybkiego Prototypowania.

Projekt Akademia Przyszłości rozpoczyna się 1 września 2019 r. i trwać będzie przez 4 lata. Kierownikiem projektu jest dr inż. Łukasz Nozdrzykowski, a kwota dofinansowania to 4 209 494, 28 zł.