Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Szczecinie zaprasza na VII konferencję naukowo-techniczną pn. „Problemy Komunikacyjne Aglomeracji Szczecińskiej”, która odbędzie się 14 października 2015 r. w Szczecinie.
ESABALT realizowany przez Wydział Nawigacyjny (kierownictwo prof. Zbigniew Pietrzykowski) otrzymał status flagship project w Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR - Strategy for the Baltic Sea Region) i został dodany do Planu Działania w tej Strategii ogłoszonym w czerwcu br.
W dniach 15 -29 lipca 2015 r. na gorącej i pięknej, greckiej wyspie Chios odbyła się pierwsza szkoła letnia w ramach projektu MELES (More Enterpreunerial Life at European Schools – www.meles-project.eu). W zajęciach wzięło udział 40 uczestników z 8 krajów (Kostaryka, Ekwador, Niemcy Grecja, Honduras, Mozambik, Portugalia i Polska) z 5 uniwersytetów.
Po całym roku nauki i zdobywania doświadczeń studenci postanowili…. kontynuować ten proces również w trakcie wakacji. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wyruszyli na grecką wyspę Chios, gdzie w ramach projektu MELES (More Entrepreneurial Life at European Schools) przejdą dwutygodniowy kurs Przedsiębiorczości.
Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa: http://dt-szczecin.eu/, na której znajdują się informacje na temat aplikacji myślenia projektowego w tworzeniu innowacyjnych produktów oraz szczegóły dotyczące realizowanych podczas ogólnopolskiego festiwalu Design Thinking Week 2015 szczecińskich warsztatów, które po raz kolejny organizuje SKN Innowatora "Ordo ex Chao" działające na AMS