Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa: http://dt-szczecin.eu/, na której znajdują się informacje na temat aplikacji myślenia projektowego w tworzeniu innowacyjnych produktów oraz szczegóły dotyczące realizowanych podczas ogólnopolskiego festiwalu Design Thinking Week 2015 szczecińskich warsztatów, które po raz kolejny organizuje SKN Innowatora "Ordo ex Chao" działające na AMS
W niedzielę – 14 czerwca 2015 r. – poznaliśmy najbardziej zasłużone osoby i firmy, które w 2014 r. istotnie wpłynęły na rozwój branży morskiej.
Wynalazek prof. Bolesława Kuźniewskiego "Podwodny zespół prądotwórczy oraz sposób posadowienia w morskiej toni wodnej" biorący udział w konkursie Gazety Prawnej Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki został wyróżniony przez internautów. Przyznanie nagród w pozostałych kategoriach konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali 16 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Trzymamy kciuki, gratulujemy wyróżnienia, a tym z Państwa, którzy głosowali na nasz wynalazek serdecznie dziękujemy.

Więcej>>>
Już ponad 50 osób  z AM stworzyło swój profil w uczelnianej bazie na potrzeby Horyzontu 2020 i międzynarodowych programów B+R.  Zachęcamy pozostałych pracowników naukowych do określenia swoich obszarów i tematów badawczych. Wpis zajmuje maksymalnie 10 minut.
W dniach 12-14 maja 2015 roku, w Białymstoku, odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu. Najważniejszym celem tej kolejnej wizyty w lokalnym ośrodku akademickim partnera – Politechniki Białostockiej, było dopracowanie pierwszej wersji programu nauczania przedmiotu przedsiębiorczość oraz ustalenie metod i form realizacji zajęć przeprowadzonych w ramach szkoły letniej, która odbędzie się w lipcu, w Grecji, na wyspie Chios.