Wydział Nawigacyjny

W dniach 29 stycznia 4 luty 2017 odbyło się w Londynie 4 posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. Czynnika Ludzkiego, Szkolenia i Obowiązków Wachtowych (HTW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich prof. Janusz Uriasz.

Dziekan Wydziału Nawigacyjnego ogłasza nabór dodatkowy, uzupełniający na studia niestacjonarne I i II stopnia w roku akademickim 2016/2017 na kierunkach:

1. nawigacja, studia I stopnia inżynierskie – składanie dokumentów do dn. 09.01.2017 r.,
  2. nawigacja, studia II stopnia magisterskie – składanie dokumentów do dn. 06.03.2017 r.
W dniach 14-16.12.2016 r. w ESTEC Noordwijk w Holandii odbyła się konferencja Navitec 2016 organizowana cyklicznie od 8 lat przez ESA (Europejską Agencję Kosmiczną) we współpracy z CNES, DLR i University of the Federal Armed Forces Munich.
Umowa pomiędzy Polską Żeglugą Bałtycką a spółką Sup4Nav – operatorem systemu NAVDEC – została podpisana w czwartek 8 grudnia 2016 roku w Kołobrzegu.
Dziekan Wydziału Nawigacyjnego zaprasza pracowników i studentów wydziału oraz uczelni na prezentację firmy OSI Maritime Systems zajmującej się projektowaniem i produkcją zintegrowanych systemów nawigacyjno-taktycznych (zaawansowanych systemów mapy elektronicznej) dla marynarek wojennych krajów NATO i innych. Prezentacja i dyskusja (w języku angielskim) odbędzie się we środę 30.11.2016 r. w Auli Łaskiego, godz. 1345.