Cieszę się bardzo, że mieliśmy możliwość zaprezentowania nowoczesnej platformy Microsoft Live@Edu służącej do wymiany informacji pomiędzy członkami społeczności akademickiej. Uczelnia, przystępując do programu, zyskała unikalną możliwość rozbudowania swojej infrastruktury o ofertę przeznaczoną specjalnie dla studentów i kadry dydatycznej.


Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie już dziś mogą korzystać z kont Outlook Live o pojemności 10GB, dysku SkyDrive o pojemności 25GB i funkcjonalnej przestrzeni do pracy grupowej „Office Live Workspace” oraz wielu innych ciekawych usług jak grupy, galerie fotografii i komunikatora Windows Live Messenger. Z punktu widzenia rozwoju rynku IT bardzo ważnym wydaje się fakt, że każdy student w ramach konta Live otrzymuje bezpłatny dostęp do witryny www.dreamspark.com, z której to może pobrać nowoczesne i zawsze aktualne oprogramowanie Microsoft do osobistego użytku edukacyjnego bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Uczelnia, przystępując do programu Live@Edu, zyskała możliwość zintegrowania tej platformy z systemami dziekanatowymi. Pozwoli to uprościć oraz obniżyć koszty związane z budową spójnego i nowoczesnego kanału informacyjnego służącego studentom, kadrze dydaktycznej oraz administracji. Zintegrowane, współdzielone kalendarze, dyski SkyDrive z kontrolą dostępu, grupy dystrybucyjne i obszary powiadomień to tylko niektóre bardzo nowoczesne narzędzia które zaimplementowano w usłudze Microsft Live@Edu.

Jarosław Zawadzki
Higher Education Account Manager, Microsoft


W trakcie spotkania ze studentami i kadrą dydaktyczną zaprezentowałem możliwości, jakie paszport LiveID otrzymany od Uczelni wraz z kontem Live@edu daje każdemu studentowi Akademii Morskiej w Szczecinie. Identyfikator ten otwiera przed każdym nieograniczone możliwości płynące nie tylko z posiadania konta w usłudze klasy Enterprise, ale także możliwość rozwijania swoich zainteresowań przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i usług.

Naukowcy z całego świata oraz najzdolniejsi informatycy pracują nad nowymi projektami. Wyniki ich wysiłków możemy sledzić na stronach Microsoft Research http://research.microsoft.com/en-us/ oraz Microsoft Live Labs http://livelabs.com/. Dużo uwagi warto poświęcić zagadnieniom szczególnie bliskim chyba każdemu z nas – fotografii cyfrowej. I tu zainteresowani tą tematyką znajdą wiele ciekawych usług: Project Seadragon http://livelabs.com/seadragon/, DeepZoomPix http://deepzoompix.com oraz Photosynth – www.photosynth.com. Wszystkie dostępne są dla każdego online bez ponoszenia jakichkolwiek opłat – wystarczy jedynie paszport LiveID.

Mam nadzieję, że moja prezentacja, którą miałem przyjemność przedstawić, zachęci studentów do aktywacji kont Live@edu i skorzystania już dziś ze wszystkich profitów, jakie ta usługa oferuje.

Patryk Góralowski
Business Development Manager – Windows Live Commercial, Microsoft