Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.
Jeszcze tylko przez kilka dni można się zgłaszać na wyjazdy na studia ERASMUS+ w semestrze letnim 2018/2019 - termin zgłoszeń upływa 27.10.2018.

W Jakarcie na pokładzie Daru Młodzieży podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Sekolah Tinggi Ilmu Pelayaran - Maritime Higher Education Institute w Jakarcie. Akademię Morską w Szczecinie reprezentowała prorektor ds. nauczania dr inż. Agnieszka Deja.

Prototypowy model autonomicznego statku powstały w Katedrze Oceanotechniki i Budowy Okrętów. Model statku ma 3,15 m długości, 0,46 m szerokości, 0,17 m zanurzenia.

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Akademii Morskiej w Szczecinie na targach edukacyjnych i zapoznania się z naszą ofertą.
Publikacje pracowników WI-ET w bazie Web of Science wyróżnione tytułem HIGHLY CITED PAPER. „Highly Cited Paper” jest to lista obejmująca światową czołówkę publikacji (zaledwie 1%) najlepszych i najważniejszych dla rozwoju danej dyscypliny naukowej.
Z przyjemnością informujemy, że Akademia Morska w Szczecinie otrzymała grant od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na prowadzenia działań promocyjnych za granicą! Wartość dofinansowanie wynosi ponad 42 tys. zł (100% wnioskowanego dofinansowania). W przygotowaniu wniosku uczestniczył cały zespół Działu ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej.
Na zaproszenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina na ogólnopolską inaugurację do Warszawy przyjechali rektorzy blisko 150 polskich uczelni.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof AM 2 października podpisali umowę na dofinansowanie budowy Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. W spotkaniu udział wziął także kanclerz AM, Andrzej Durajczyk.
Uroczystości inauguracyjne roku akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie odbyły się 28 i 29 września.
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Australii, Polskie LNG podpisało porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Australii Zachodniej, który jest jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii LNG na świecie.
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu AM uruchamia dodatkowy nabór na studia niestacjonarne. Posiadamy jeszcze wolne miejsca na następujących kierunkach
W dniu 25 września otrzymaliśmy wiadomość od Zespołu Ewaluacji Czasopism Naukowych Index Copernicus International, że na podstawie weryfikacji informacji z ankiety czasopisma oraz analizy wydań czasopisma z 2017 roku, Eksperci Index Copernicus wyznaczyli wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) za rok 2017: ICV 2017 = 100.00.